- 99 - De maand December bracht nog een fraaie overwinning op Spangen (0—1) en een smadelijke nederlaag aan de Spanjaardslaan tegen Blauw-Wit (1—4). Een H.F.C. combinatie verloor met Kerstmis een bekerwedstrijd tegen Alcmaria Victrix met liefst 5 2. Nieuwjaarsdag voerde Cajus en andere minder welbespraakte, maar een tikje vluggere, internationale veteranen weer naar ons terrein. Ons bijna volledige elftal won ditmaal met 6—3. Bij Brinkmann worden thans nog de spaanders bewaard, die er 's avonds afvlogen. Wat jij Arie Twee dagen later kwamen dezelfde H. F. C.'ers in Karel's dorp tegen D. F. C. uit, welke match met 4—2 verloren werd. Stormvogels thuis verhoogde eindelijk het punten-totaal weer eens een beetje, 't Werd 1 1 in een onaangenamen wedstrijd, hetgeen we van de IJmuidenaren niet gewend zijn. H. F. C.—Blauw-Wit (0—1) 25 September 1927. 17 Januari bracht vorststagnatie. Hoe is het mogelijk, dat dit gememoreerd wordt, zoo n simpel dagje ijs, nu wij ons nog zoo best herinneren, dat we 2 a 3 maanden achter elkaar om dezelfde reden van voetbal verstoken waren in het seizoen 1928/29. Na den slappen en naren wedstrijd op het R. C. H. terrein (3—0) begonnen we aan de vijf thuiswedstrijden, die nog op het programma stonden. We bleven ongeslagen en wisten zelfs de eerste vier partijtjes te winnen, terwijl tegen V. O. C. een 3—3 bereikt werd. Respectievelijk werd van 't Gooi, Unitas, H. V. V. en D. F. C. met 4 3, 3—1, 5—3 en 4—3 gewonnen. Deze 9 punten brachten ons ten slotte op de vierde plaats na Stormvogels, Sparta en V. O. C. Half Maart vertrok Wouter Cohen Tervaert naar zijn Indische bestemming. Ook over hem, die zoo buitengewoon veel voor zijne vereeniging voelde en nog voelt, is ook reeds vroeger geschreven, zoodat we hier slechts den gevoeligen klap, dien ons elftal toen kreeg, zullen memoreeren. Jaap de Jonge, Tonny v. Haeren en Gejus v. d. Meulen in actie.

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 103