- 124 - volgende inmaakpartijtjes tegen N. A. C., die ons in een „best of three match met 61, 6*— 2 in het onderlijfje liet staan. De laatste oefenvertooning bracht de eerste overwinning, 't Was thuis tegen de Stormvogels (5—3). De R. C. H.'ers Geutskens en van Dam waren zoo vriendelijk ons lang niet volledige team aan te vullen. Een groot deel van de overwinning was dan ook aan deze heeren te danken. Frits Kuipers, die ditmaal op de middenvoorplaats verscheen, scoorde liefst vier maal (wat een brutaliteit Voor den N. V. B. werd het volgende team opgegeven van der Meulen, Eysvogel, Weber, de Koningh, van Houten, Henk Engel, Reuvekamp Gille, van den Berg, Sigmond, van Beekum en Miezérus, terwijl wij in het tweede o.m. Jaap de Jonge, Guus Daniëls en Ernst Reijdon ontdekken. In het derde vinden we nog Jaap van Baasbank en Constant Lamp, het vierde was met Hein van Renesse en Rud Jongeneel opgescheept. Het eerste had bovendien nog de beschikking over Witteveen, wiens jarental echter al te veel gestegen was, om nog een snelle buitenman te zijn. De juniores konden het in de wedstrijden om het Corinthian kampioenschap tegen G. V. C. en Victoria niet bolwerken. Door een overwinning op de Wageningers (2—0) en een nederlaag tegen de Hilversumsche representanten (3—0) moesten zij zich met den tweeden prijs tevreden stellen. Diverse ongelukjes waren oorzaak, dat de competitie niet met een volledig elftal kon worden aangevangen. De enkeltjes van Sigismund en IJsco waren in de soep, Henk Engel „war krank", Witteveen en van Haeren, die zich intusschen als lid aanmeldden, hadden nog geen dispensatie. Waar bovendien de fighting spirit ontbrak, was het geen wonder, dat we na vier wedstrijden, zonder punten, bijna onderaan stonden. Het doelgemiddelde van A. S. C. (2—13) tegen dat van ons (5—13) redde ons voor de onderste sport. De uitslagen waren: thuis tegen Z. F. C. (1—2), Spartaan (1—2) en Feijenoord (0—4), uit tegen H. B. S. (5—3); Arie scoorde in de eerste matches, terwijl Ernst, Mies en Henk de Haagsche doelpunten fabriceerden. Na afloop van Spartaan vierden we erg gezellig de bruiloft van IJsco. De borrel was best, wat zeg jij Ernst, zoo krijg je ze in Londen niet, althans niet zoo goedkoop, in een gezellig hoekje bij een pokertje. Peddy Francken nam weer eens een kijkje in ons land, probeerde te veteranen, hetgeen op een fiasco uitdraaide. Job de Jonge ging naar Indië (waar blijft toch die beloofde copie Job Het volgende quartet wedstrijden gaf gelukkig een beter beeld van de kracht, die van ons eerste kon uitgaan. Wel is waar werd er in Leiden na veel zenuwachtig gedoe slechts een 4—4 bereikt, maar daarna leverden Hilversum uit (2—3), E D. O. (2—0) en V.O.C. (4—2) thuis ons nog 6 punten op, welk aantal tevens onzen voorsprong op A. S. C. uitmaakte. Bij de 4—4 was Tonny onze middenvoor. Door flink doorzetten smaakte hij het genoegen een tweetal goals te maken. Roem maakte schitterend de tweede goal van A. S. C. en verdween van het veld, waar door het ons gemakkelijk gemaakt werd, om nog vöör de pauze een 4—2 leiding te verwerven. Daarna was het mis, vooral toen door een ongemotiveerde penalty de achter stand verkleind was. After all waren allen weer tevreden, hetgeen tot laat in het stadje merkbaar was. Theo van Eek debuteerde in Hilversum en scoorde, evenals tegen E. D. O., welk laatste doelpunt gevolgd werd door een beauty van Arie. Na afloop van V. O. C. bood Karei een kopje thee aan, dat erg duur werd maar er kwamen vele nieuwe moppen van Rotterdamsche zijde los.

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 128