- 126 Van A. S. C. wonnen we in een niet aan te kijken wedstrijd met 2—0, terwijl in Utrecht met 21 verloren werd. Jaap de Koningh vertrok naar Indië en werd in de H. F. C. kringen erg gemist, niet om zijn grooten mond, waar vrijwel niemand tegen op kon, maar omdat in den kleinen Jaap een echte H. F. C.'er verscholen zat. Hilversum dacht er bij ons niet aan hare kampioenskansen te vergooien en nam op afdoende wijze wraak op de 41 in den „Overgang" (26). Hierna volgden twee één-ééntjes, n.l. uit tegen E. D. O. en thuis tegen U. V. V waarbij resp. Mies en Frits Kuipers de „gelukkige" vaders der doelpunten waren. Heel laat in de season werd nog met 2—1 van V. O. C. in Rotterdam verloren. Olympische Spelen Amsterdam, NederlandUruguay (02), 30 Mei 1928. Voor den Holdert-Beker waren we dit jaar al gauw uitgepraat. Een 4—3 nederlaag tegen het Vlaardingsche Fortuna gaf ons den nekslag. Niemand vond het erg, want om midden in den zomer voor de volgende ronde naar Venlo te gaan, animeerde onze menschen, die dan liever roeien, tennissen of zelfs wel eens cricketen, al heel weinig. Het derde elftal toonde zich beter op cupgebied en slaagde er in den Stads-Editie beker te veroveren. Onze vertegenwoordigers bij het Corinthian toernooi, dat wederom op onze velden plaats vond, slaagden er niet in voor de derde maal als overwinnaars te eindigen. Wel werd der traditie getrouw zonder scoren de halve eindstrijd bereikt, maar na de derde 0—0 was het met de strafschoppen mis, zoodat het Haagsche Quick met Haarlem in den eindstrijd kwam. Haarlem eindigde ten slotte als eerste. Ter opluistering werd nog gespeeld H. F. C. Corinthians, waarbij de gasten met 32 de baas bleven. Staande A. IJ. v. d. Meulen, P. C. van Boxtel, H. L. B. Dénis, W. M. Buitenweg, Bob Glendenning, B, J. Freeze, A. H. van Kol, J. J- G. H. Elfring Knielend: L. F. Ghering, J. G. Weber, P. H. Massy, G. H, van Heel.

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 130