H. F. C. EN DE NEDERLANDSCHE CORINTHIANS [-JET verzoek om als Corinthian te schrijven in het Gouden Jubileumboek der H.F.C., is ten opzichte van de Nederlandsche Corinthians even vereerend, als het voldoen aan die opdracht voor den auteur een aangename taak is. Hebben toch niet clubs als H. F. C., en H. F. C. vooraan, in hunne gelederen den vasten grondslag gelegd voor de eenig juiste sportieve manier, waarop voetbal gespeeld moet worden op onze velden en heeft niet altijd de H.F.C. dezen ongeschreven gulden regel van hare reglementen in eere gehou den, ook toen in de donkere jaren van degradatie haar bestaan ern stig belaagd werd Toen te hebben volgehouden en het verloren terrein heroverd te hebben met huldiging van de zelfde traditioneele mooie sport- beginselen in en buiten het groene veld, zonder daarvan ook maar iets te hebben ingeboet, dat is wat de oude Haarlemsche ver- eeniging tot groote eer strekt, maar vooral ook al diegenen tot dank verplicht, die met de Ne derlandsche Corinthians niets liever wenschen dan H. F. C. en al die vereenigingen, welke haar beginselen huldigen, voor het voet bal te behouden. Het samenvallen van de oprichting der „Nederlandsche Corinthians" en de joyeuse rentrée van de H. F. C, in de eerste klasse in het zelfde seizoen moge ver....iakt! een prettige coïncidentie geweest zijn, het gaf den aanhangers van onze oude clubs den moreelen steun, te weten, dat de oude garde niet alleen zich niet overgaf, maar zelfs in staat bleek het verloren terrein terug te kunnen winnen met eigen krachten. Die eigen krachten kweekt zij verder aan en sterkt ze tot in haar jongste elftallen en even graag als men steeds de bloem van de vereeniging in het veld zag en ziet komen, evenzoo gaarne worden de H. F. C. juniores in de jeugdtoernooien ontvangen. Dat kenmerkt de vereeniging zoo sterk, dat men graag haar vertegenwoordigers

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 168