ONZE CAPTAIN EEN niet onbelangrijke bij drage in dit boek zou er te schrijven zijn over diegenen, die, van origine geen H.F.C.'er, niet opgekweekt op onze vel den, reeds als voetballer van beteekenis ten onzent zich kwa men melden, zooals de Bouvy's, Breda Kolff, Frits Kuipers, Jan Weber, Dick Sigmond, Tonny van Haeren en anderen. Hoe wel dan zou blijken, dat deze overschrijving allerminst tegen de spelers in kwestie pleitte of tegen de standing der H.F.C. iridruischte, ziet men bij derge lijke gevallen de kleine sport pers zijn vuilen neus in deze, dikwijls vrij teere aangelegen heden steken, en, geheel onge motiveerd, met een serie hate lijkheden en speldeprikken ook zijn vuigen duit in het voetbal zakje doen. U Nog versch ligt ons het geval Wamsteker in het geheugen. Reeds langen tijd bij de jaar- lijksche ontmoetingen door ons evenzeer gevreesd om zijn spel als geacht om zijn karakter, wenschte hij, onder be hoorlijke inachtneming van alle ongeschreven wetten en geformuleerde bepalingen, om welke reden dan ook, zich bij ons aan te melden. Als een goede bekende werd hij in ons midden ontvangen entoen brak de bui los! Blaadje X moest wat vertellen, blaadje Y was ook niet voor de poes, blaadje Z gaf een niet erg gelukkig interview van onzen penningmeester over het geval ten beste en nooit zal ik vergeten het schitterende zinnetje, dat ik in een groot sportblad aantrof: „Wamsteker moge dan al Zondag a.s. het witte shirt en de blauwe broek aantrekken, van harte H. F. C.'er zal hij nooit worden' Ruim één jaar na deze wrange uiting werd Henk met ieder s instemming aangewezen als captain van ons eerste elftal. De krantenschrijvers zullen ongetwijfeld Henk nog niet als een H. F. C. er be schouwen, voor ons was het reeds van den aanvang af duidelijk, dat wij bij dezen Onze kranige captain HENK WAMSTEKER a

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 223