raakte er door uit zijn humeur en eerst toen een veelbelovend jong speler ergens tusschen Zwolle en Amersfoort zijn pet uit den trein verloor en er met alle geweld dadelijk achteraan wou. omdat zijn pa anders zoo boos zou zijn, eerst toen kwamen wij weer in de vroolijke stemming, die een na zwaarbevochten zege huiswaarts keerende voetbalploeg past. En tenslotte die tocht naar Düsseldorf. Vrijdags was er nog geen vuiltje aan de lucht en kenden de meesten onzer Düsseldorf nog slechts als een der vele steden, die onze aardrijkskunde-leeraar als een zwarte stip langs dien eindeloozen Rijn had neergelegd. H. F. C. IV in 1929. 's Zaterdagsochtends kwam Mannes in hoogsteigen persoon aan de om den direc teur te vragen of een paar van zijn veel voetballende en moeizaam werkende scholieren een uurtje vroeger weg mochten, om de blauw-witte kleuren in den verren vreemde te helpen verdedigen. De heer van Mourik Broekman verloochende zijn sportieven geest niet en gaf verlof en wij snelden naar den trein. Düsseldorf ontving ons keurig en het duurde lang, voor onze sponde ons opnam. Gelukkig was het begin van den wedstrijd op vier uur gesteld en om drie uur kwamen de heeren ons halen in open taxis, nadat wij argeloos den raad hadden aanvaard, ons in het hotel te verkleeden, daar hun kleedhuis in staat van verbouwing was. Het was heel warm dien dag en de overjassen bleven thuis, na de verzekering van Teutoonsche zijde, dat het maar een klein eindje was. Dit eindje viel intusschen niet mee. De weg naar het terrein leidde dwars door Düsseldorf en het duurde zoowat drie kwartier, voor wij er waren. We kregen veel sintelgruis in onze knieën, nog meer blauwe plekken op ons heele stoffelijk omhulsel en V.l, n.r, B. J. Onderwater, A. v. Baasbank. H. v. Son. Verhagen, H. Reinders Folmer. J. Schnerr, F. Freni. Knielend R. E. v. Zuijlen, F. Koreman, W. Denijs, A. v. Dongen.

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 226