247 Bedenkt, dat ook ons 40-jarig feest luisterrijk gevierd werd, dat wij ook toen den beker van ons tornooi wonnen, maar dat wij datzelfde jaar degradeerden. Ik bid U, weest allen bezield met waarachtige liefde voor de club, wier lof dezer dagen zoo alom bezongen is. Daarmede bezield, is elk H. F. C. elftal in staat wonderen te verrichten. Kerels, ik reken vast op jullie Ik zou dit artikeltje thans gevoegelijk kunnen beëindigen, maar dan zou ik onbillijk zijn tegenover een onbekende voor U, iemand, wien ik in de afgeloopen maanden heb leeren waardeeren, iemand, die ook reeds onnoemelijk veel heeft bijgedragen tot het welslagen van mijn vorige boekjes. Die persoon is de heer Henskes. Drie boekjes heb ik thans bij de Drukkerij-Henskes in Dordt laten drukken en nooit heeft er iets aan gemankeerd. Of ik nu den heer Henskes vóór zijn ontbijt, onder 't middageten of in den nacht opbelde, steeds stond hij voor me klaar. Hij heeft in deze, voor mij drukke, maanden getoond, dat niets hem te veel was, meer nog, hij leefde mee in 't tot stand komen van dit boekje, het was hem een eer het voor de H. F. C. te mogen drukken. En wat voor hem geldt, geldt ook voor zijn personeel. Ik geloof, dat 't daar allemaal voetballers zijn, want, als door mij fouten in namen of uitslagen gemaakt werden, dan veranderden ze 't rustig uit eigen beweging. Inderdaad, op zoo'n wijze een boekje te mogen samenstellen, is geen straf. Daarom, als de H. F. C. bij haar 60, 75 of100 jarig bestaan weer een beroep op me doet, dan geachte heer Henskes, zal 't mij een vreugde zijn die opdracht van 't H. F. C.-bestuur uit te mogen voeren, mits ook U weer bereid zijt mij op zoo'n loyale, actieve en correcte wijze bij te staan. Dordt, September 1929. KAREL J. J. LOTSY.

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 251