63 - die de vorige nog in de schaduw stellen zal, het ligt alles voor de hand, omdat The Good Old trotsch mag zijn op haar verleden en zich gelijktijdig verheugen kan over haar huidigen welstand en bloei. Daarom kan de ceremonie-meester met zijn aanstekelijken lach vrijmoedig en blijmoedig nooden tot dit mooiste lustrum, wat wij in ons voetbal wereldje ooit beleefd hebben. Er zullen er onder de huidige generatie velen zijn, die zeggenwat weet gij daarvan Een sportjournalist heeft geen vaderland Maar ik ben niet als krantenman geboren en ik had het voorrecht, dat ook mijn jeugd opgefleurd werd door het bestaan van een mooie club, ook een van de oudste des lands en een, die na booze jaren ook thans, evenals H. F. C., weer mede in het eerste gelid getreden is. En voor het overige heb ik juist als objectief beoordeelaar gelegenheid gehad om mij heen te zien, te toetsen, wat hier en ginder op sportgebied tot stand kwam en in stand gehouden werd, het Het le-klasseschap heroverd (25 Maart 1923). effect van het organisatorische werk van bonden en clubs te beoordeelen, mij rekenschap te geven onbevangen en onbevooroordeeld welke bedoelingen bij dit sportief werk voorop staan en ook, hoe dit buiten den eigen kring beoordeeld wordt. En dan staat voor mij vast, dat H. F. C door alle tijden een club met karakter geweest is, dat H. F. C. aan de karaktervorming van de Haarlemsche jeugd in de halve eeuw van haar bestaan op eminente wijze heeft meegewerkt, maar tevens een zéér gunstigen invloed uitgeoefend heeft op de ontwikkeling van het voetbalspel in Nederland, waarbij we nog niet zoo zeer „de spelkultuur" meenen, als wel de gunstige inwerking in deze tijden van een correct optredende ploeg, vertegenwoordigend een vereeniging, die bovenal de ongeschreven wetten der sportiviteit hoog houden wil en daar door alle Captain Frits Kuipers door den Burgemeester van Heemstede gelauwerd.

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 67