papier te zetten. Het was een plechtig oogenblik. Wij hadden tot dusver maar wat door elkaar gehold, nu kwam het er op aan de verschillende linies te bezetten en het 'lukte boven verwachting. Elf goede Amsterdamsche cricketers, in voetballers herschapen, trokken veertien dagen later naar Haarlem en werden door Muiier aan het station opgevangen en gevankelijk naar den Koekamp geleid, die H. F. C. tot speelterrein diende. Gaat er heen, o, verwende jeugd, aanschouwt het en wordt stil bij de gedachte, dat uw vaderen op zulk een veld den moed hadden te spelen en hoe Er liep een heining om heen, die op sommige plekken precies de grens van het veld was, en er stonden een half dozijn boomen in, zoo dik dat geen drie man ze omspannen konden en waar men om heen moest spelen En nu was het aardige, dat de H. FC, ers die boomen als een soort biljartband wisten te gebruiken en meermalen over den lossen band naar een hunner spelers toe caramboleerden. Menten en Pies, twee der stevigste backs, die ooit in een achterhoede speelden, waren er buitengewoon handig in. Maar wat was hun handigheid vergeleken bij die van den Haarlemschen aanvoerder, Mlulierzelf, die als center- forward niet alleen een van onze snelste loopers uit die jaren was, maar tevens een uitstekend voetballer, die het spel knap verdeelde en over een hard schot beschikte. Ik speelde die gedenkwaardige match, de eerste van vele, spannende wedstrijden die, laat ik er dit bijvoegen, altijd ondanks de felheid van den strijd, in de beste verstandhouding gespeeld werden, zoodat je elkaar, na afloop, frank en vrij in de oogen kon kijken en de hand geven, evenals Muiier midden-voor en het ontbrak natuurlijk niet aan „close ups zooals ze in de filmwereld zeggen. Eén oogenblik stormde ir: met den bal naar voren en had niets voor me dan een blauw-wit gestreepte trui, waarboven een zware blonde knevel in sierlijke bocht zich krulde en daarboven een donkere H. F. C. pet, en juist op het moment, dat ik meende Muiier voorbij te zullen dribbelen want hij was het rukte hij zich de pet van het voorhoofd en de zon scheen zoo verblindend op het prachtigst kaalste hoofd, dat ik ooit gezien had, dat ik door het valsche licht verblind werd en den bal kwijt was, die een seconde later in ons doel zat. Good old H. F. C., wat al herinneringen, maar deze twee zullen altijd blijven dat gij steeds een tegenstandster waart, die nooit, zelfs niet in de laatste minuut, verslagen was en dan deze vooral, dat gij de club waart van Muiier, wiens geest al die vhfdg jaar in u moet zijn levend gebleven, want hoe zoudt gij anders op zulk een roemrijk verleden kunnen bogen en met zooveel moed de toekomst kunnen ingaan Namens allen, die er nog van R. A. P. zijn overgebleven een poot. een ouwerwetschen voetbalpoot C. SCHRODER ex-captain van ex-„R. A. P." Op den ouden tijd, waarin H. F. C., R. A. P., H. V. V„ Sparta en later in het Oosten P. W., U. D., Z. A. C. ja óók Z. A C. en nog enkele andere den grondslag legden tot ons huidig voetbal-maatschappijtje, op dien oertijd volgde de glorietijd van het Hollandsche voetbal, toen ons spel in de breedte enorm groeide, doch ook wat de hoedanigheid betreft mede aan de spits stond van het Europeesche voetbal. Wij gelooven niemand te kort te doen, zelfs een Mannes Francken niet, wanneer we als den grootsten captain uit die dagen noemen Bok de Korver, den populairen Sparta-

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 70