SEIZOEN 1924/25 WAAR het laatste „Karel's werk", dat de periode behandelde van 1919 tot 1924, vrijwel uitsluitend de verrichtingen van het eerste elftal weergaf, kan ik, alvorens de ups en downs van het seizoen 1924/25 onder de loupe te nemen, niet nalaten even de keurige prestatie van ons tweede elftal in het seizoen daarvoor te memoreeren. Het pleit altijd voor de kracht van eene vereeniging, indien het de beschikking heeft over goede reserves. En al werd er wel eens om dat tweede elftal gelachen, al werd er gezegd„ze kunnen er geen bl van dat elftal werd toch maar kampioen en je kunt mij niet wijs maken, dat je zonder behoorlijk spel in een dergelijk zware competitie den eeretitel kunt behalen. De spelers, die het meeste tot dit succes hebben medegewerkt, waren J. de Jonge M. Dirken H. Adelink N. Eldering Fr. Reuvekamp Gille J. Lamp H. Seignette G. Daniëls H. van Beem Gebrs. H. en F. Engel De grootste attractie van de Jaarlijksche Algemeene Vergadering op 6 September was wel het feit, dat Mannes Francken, die 19 Augustus in het land gekomen was, te midden van de vergaderden verscheen, terwijl het eigenaardigste van deze bijeenkomst was, dat men een herkozen bestuurslid voor niet herkozen verklaarde, zoodat op 27 September d.a.v. een tweede Algemeene noodig was, daar het herkozen bestuurslid Bijvoet intusschen voor de eer bedankte. Alhoewel een groot deel van de vergadering Karei candidaat stelde voor de opengevallen plaats, meende deze zich ten behoeve van de eenheid in het Bestuur te moeten terugtrekken, zoodat de Bestuurscandidaat Chris van Houten met vlag en wimpel werd binnengehaald. De vergadering, die 's middags begonnen was, gaf zooveel stof tot spreken, dat schorsing, zooals wij die zoo dikwijls meemaken bij N. V. B., W. E. K. of districts vergaderingen, zelfs bij de H. F. C. noodig was, daar de aanwezige heeren meer voor een taai biefstukje dan voor een knagende maag voelden. De eerste vergadering bracht ons nog een niet onvermakelijke interpellatie over den post „Algemeene Onkosten De interpellant, die vanwege zijn huidige functie thans niet meer zoo onbescheiden zal zijn, werd echter op m.i. weinig bevredigende wijze tevreden gesteld. Het Bestuur werd als volgt samengesteldG. H. Kaars Sijpesteijn, Voorzitter, B. Verweij, Vice-Voorzitter, Jhr. J. C. Mollerus, Secretaris, H. Seignette, Penningmeester, A. van Lennep, J. van Eeghen en C. G. van Houten, Commissarissen. De competitie bracht ons eerste elftal tesamen met A.S.C., Blauw-Wit, Feijenoord, 't Gooi, Haarlem, Quick, Sparta, Unitas en Z. F. C eene afdeeling, die met het oog op degradatiekansen niet ongunstig beoordeeld werd. Na een drietal oefenwedstrijden (uit en thuis tegen Stormvogels, beide 1 1, en R. C. H. H. F. C. 1—3) brachten de eerste drie officieele ontmoetingen ons 4 punten, (C. G. van Houten)

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 77