- 90 - niets af. Toen de bal voor de vierde maal in het net ging, floot ik tegelijkertijd het einde. Moltzer vond dat eigenlijk nog erger dan het doelpunt zelf. Hij verklaarde, dat een scheidsrechter in zoo n geval het recht moest hebben, om den wedstrijd met b.v. 2 minuten te verlengen, teneinde aan de andere partij toch nog even de gelegenheid te geven revanche te nemen. Het beëindigen van den wedstrijd onmiddellijk na het maken van een doelpunt vond hij onsportief. Een verlenging van een enkele minuut zou volgens hem al voldoende gelegenheid geven, om nog eens even de tanden op elkaar te kunnen zetten Onder mijn collectie voetbal-herinneringen bevindt zich ook een zilveren bekertje in zakformaat. Dat kreeg ik als herinnering aan den beker-eindstrijd D. F. C.—H.F.C. op het terrein van Ajax te Amsterdam in 1913. Tegen alle verwachtingen in won H.F.C. dezen wedstrijd, niettegenstaande zij in dat seizoen tweemaal van de Dordtsche club had verloren. Ik herinner me van dien wedstrijd, dat het ontzettend warm was. dat Jan Laan de hattrick verrichtte en dat Mannes Francken kort voor het einde een juweel van een doelpunt maakte. Een wedstrijd van H. F. C., dien ik me nog zeer goed herinner, is die aan het einde van het seizoen 19001901 tusschen H.F.C. en Sparta aan de Spanjaardslaan. H. F. C. had dat seizoen in de tweede klas gespeeld, waarin zij na zwaren strijd kampioen was geworden. Zij moest nu de promotiewedstrijden spelen tegen Sparta, een ploeg, die evenals H.F.C. jarenlang een leidende positie in het Nederlandsche voetbal had ingenomen. Sparta had voor dezen wedstrijd beroep gedaan op verschillende veteranen, waaronder Heybroek en Kees van Hasselt. H. F. C. speelde met het elftal, dat het kampioenschap had gewonnen, waarin de beide van Waveren's. de beide Kakebeeke's, Swens, Moltzer, Pereira en Hulshoff Pol de hoofdfiguren waren. Toevallig liep ik juist enkele dagen geleden op het station te Utrecht tegen Pereira op en natuurlijk zaten we onmiddellijk midden inde voetballerij van die vroegere dagenToen Pereira's trein vertrok, zag ik een van de Kakebeeke's in een coupé achter Pereira stappen. Zeker zullen deze twee veteranen uit dien moeilijken en ten slotte toch met succes bekroonden tijd van H. F. C. niet geweten hebben, dat ze weer eens zóó dicht bij elkaar waren. Sparta was bij den bewusten wedstrijd door heel wat Rotterdamsche vrienden vergezeld. De strijd had echter een droevig verloop voor de rood-witten. Ze werden door H.F.C. met 80 geslagen, waarmede H. F. C. weer met één been in de eerste klasse stond. Den volgenden Zondag volgde het andere been. Dat was aan de Spanjaardslaan een dag van voetbalvreugd en voetbalsmart. De smart is gelukkig slechts tijdelijk geweest, want ook Sparta heeft spoedig het goede voorbeeld van H. F. C. gevolgd door weer in de eerste klasse terug te keeren. Nog een eigenaardige herinnering heb ik aan H. F. C. of liever aan het H. F. C.- terrein. Eens op een Kerstdag was ik aan de Spanjaardslaan scheidsrechter bij een wedstrijd van H. F. C. tegen H. B. S. Het had dien voorafgaanden nacht gerijpt. De zon kwam eerst onder den wedstrijd kijken en bescheen toen de berijpte boomen van de Spanjaardslaan, wat een onvergetelijk gezicht was. Eerlijk gezegd, boeide de Spanjaards laan in wintercostuum me meer dan de wedstrijd, waarvan het gevolg was, dat op een gegeven oogenblik de bal in het net lag, zonder dat ik een flauw idee had, hoe hij er ingekomen was. Wat er eigenlijk gebeurd was, weet ik op het huidige oogenblik nog niet en ik zou dan ook zeker in moeilijkheden gekomen zijn, indien de doelverdediger den bal niet uit het net gehaald en kalm neergelegd had, om een doeltrap te nemen.

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 94