DE KEIJE FAN 'T EIRSTE De jongens fan 't eirste, daor komme se aon, De garstige jongens van de Spanjerdslaon Seg, la-se maar waoie, Au se binne sau gauw, En je bin faur de haoie, Want se binne niet lauw. Eirst dochte se stiekum: „nou raokt 't gedaon, De jongens fan t eirste we gaon [na de maon!" Gen'-ein fan die knaope Was echt in s'n sas, Se speulden as schaope, Dat t aokelig was. Die jongens fan 't eirste, je zag 't se aon, je was in je eige met de minse begaon; Maor ineins werd het beiter, En toen vatten se moed, Want Aorie die deid er Weir o sau feil goed. De jonges fan 't eirste, daor kwamme se aon, Met Aorie as center, laot jij se maor gaon! Se waore weir grandig, 't Wier grandiaus, En se werden verstandig, O zoo! oome Kaus! De jongens fan 't eirste, se speulden poot [aon. Seg, geef se de ruimte en laot se frij baon; Se weiten fan schoppe, Se benne sau kwiek, Se ben' niet te foppen, Se hebbe tegniek. Die jongens fan t eirste, laot die nou [maor gaon, Se weiten fan wante, en 't werk is gedaon; Se kenne wel winne, As 't kazuweel moet, 't Kluppie is binne, Wie, die je wat doet? In neigeëntwintig komme zij d'r weer aon, De pootige jannen, die gaon d'r weir staon; Elke knul op s'n plaosie, En sau gauchem as wat, Met Frits als hun baosie, Seg, wie doet je dan wat? Niet, jongens fan 't eirste? Dan pak je [weir aon? Dan wor 't weir knokke, dan mowwe se [slaon. Dan motte me strijje Faur het Graütjubelei, Dan foei je je keie Van je klup Haa-ef-sei. En reiken maor minse, komme züllie [d'r an, Pas dan op je telle, se staone d'r man; Se fechte as Geuze, En kwa-sjot? Manjefiek, En fies gauw? Da s reuze, Net gommelastiek! (Mij aangeboden door de Soepportersklup uit de Vijfhoek in 't seizoen 1927/8) PIM PERNEL.

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 96