in de tweede klasse, dat hij bijna zonder uitzondering de rechtsbuitenplaats bezette. Beheerschte hij de techniek door gestadig trainen, tactiek beheerschte hij door intuïtie. Ik kan mij niet herinneren, dat wij in de laatste jaren nog spelers hebben gehad, misschien Jules Chapon, die zoo tactisch konden spelen als Henk van Riemsdijk. Helaas was de laatste wedstrijd van het seizoen, nota bene een vriend schappelijke, noodlottig voor zijn knie, die een dusdanigen knauw kreeg, dat hij levenslang met zijn sportbeoefening gehandicapt zou zijn. Ook een operatie heeft weinig resultaat gehad. Wel dubbel jammer voor een bij uitstek zoo sportieve figuur, die men gerust een allround sportsman mag noemen. Rest nog te vermelden zijn belangrijk aandeel aan de terugkeer van ons eerste in de eerste klasse, door zijn subliem spel in het Amsterdamsche Stadion, voornamelijk het samenspel met GÉ Koper. Menigeen zou denken, dat zijn animo en belangstelling voor de Good Old verflauwde, daar men hem weinig of niet meer op ons terrein ziet, maar dit is uitsluitend te wijten aan factoren, die hem beletten de wedstrijden te bezoeken, zooals zijn domicilie in Eindhoven e. a. Maar insiders, die hem regelmatig spreken, kunnen U verzekeren, dat zijn belangstelling nog onver flauwd is en ik geloof, dat wanneer hij niet te sukkelen had met een onwillige knie, hij te allen tijde bereid zou zijn, de voetbalschoenen weer aan te trekken en de blauw-witte kleuren te verdedigen met een enthousiasme, zooals we helaas tegen woordig weinig meer bij de jongeren aantreffen. DICK. 103 «Jer rUvxl.é.w.

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 107