dat VAN Rijn door eene promotie naar den Haag niet langer Eén der steunpilaren uit dan één seizoen de H. F. C. van zijne inzichten kon laten profiteeren. Ter gelegenheid van ons 55-jarig bestaan, dat overigens ongemerkt voorbijging, werd de ,,algemeene" op geluisterd door Dick Laan's H. F. C.-film, waarbij de promotie in 't voorjaar van '33 de hoofdrol vervulde. Het spelpeil over 't heele land scheen wel wat gezakt te zijn, immers overal doken stemmen op om tot instelling- van een hoofdklasse over te gaan. Finantieele bezwaren van a.s. gedupeerden wisten de zaak echter den kop in te drukken en nu vijf jaren later, nu het eerste klas voetbal dikwijls het aankijken niet waard is, hoort men er heele- maal niet meer van. 't Was het laatste jaar van onzen on- vermoeiden en bescheiden links- en rechtsback Piet Jonge- neel en tevens het eerste jaar van den lateren rechtsback Langendam, dien wij althans tusschen de nieuwe leden aantreffen. Veel heeft de H; F. C. aan Piet, den vechter, te danken en wij gelooven niet, dat ons eerste" een jaar later zou gedegradeerd zijn, als Indië ons nog wat met rust gelaten had. De H. F. C.'er verscheen in nieuwe spelling tot ergernis van velen, zoodat het niet al te lang duurde of de oude toestand werd weer in eere hersteld. De ,,Mollerus"-beker werd met 4''2 voor goed gewonnen en een 3'3 in de A. R. O. L.-wedstrijden tegen Blauw Wit gaf G® Koper gelegenheid zijn schutters- talenten te demonstreeren bij het penalties nemen. Zijn drie gloeiende en onhoudbare kogels waren juist voldoende om ons in de tweede ronde te brengen, waar D. W. S. ons eervol deed sneven met 2-1. Zooals boven gezegd begon de competitie naargeestig ondanks het feit, dat Gejus zich met de leiding van het elftal belast had. De eerste uitslagen waren: H. F. C.Feyenoord 1--2, R. C. H..H. F. C. 3-1, H. F. C.'Xerxes 23, V. S. V.'H. F. C. 5''1. Vooral tegen Feyenoord werd er echter best gespeeld en weinig had het gescheeld of André had met een tweede goal vlak voor tijd voor den gelijkmaker gezorgd. Een hattrick van VAN DER Horst deed ons (veel minder spelend) team van R. C. H. verliezen. De nederlaag tegen Xerxes was niet heelemaal verdiend, die in Velsen daarentegen ten volle; ondanks het feit dat Henk HöCK ons op schitterende wijze uit Hagenaar's voorzet de leiding bezorgd had. De vijfde wedstrijd deed ons door de klinkende overwinning op Overmaas (5'2) de laatste plaats verlaten, daar het doelgemiddelde van de Rotterdammers (15'-28) nog meer in de war was dan het onze (10T5). 105 het seizoen 1932/'33. W. DENIJS

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 109