„DE H.F.C.'ER." Dit is nu al ons vierde boek en in geen enkel van de drie voorafgaande is er genoegzaam eer betoond aan een van de belangrijkste peilers, waarop ons club leven rust„De H.F.C.'er", een ieder wel bekend. Al 20 jaar bijna verschijnt ons nieuwspapier, op geregelde tijden alle onge regelde gebeurlijkheden in en buiten de H.F.C. trouw boekstavend. Moge het blad voor de meeste leden in Haarlem een aardigheidje zijn hun successen worden er in vermeld, je kunt er in zien hoe je elftal staat als je vèr weg zit: in Indie, Afrika, waar ook ter wereld, dan besef je pas van wat een onschatbare waarde die 6, 8, 10, 12 pagina's elke maand voor je zijn. Naast het verslagje, ranglijstje en uitslagen van ons Eerste, uit de krant geknipt en in den wekelijkschen luchtpostbrief van thuis gestopt, vormt de „H.F.C.'er" den band tusschen jezelf en de club, die, toen je nog in de vlegeljaren verkeerde en nog daarna, je alles gaf en een stuk van je leven was. Op het oogenblik dat deze regelen neergeschreven worden, heeft ons Keur- elftal, met 1 puntje meer en 1 wedstrijd meer gespeeld dan no. 10,, nog 3 wedstrijden voor den boeg. Zullen we het nog halen? In de „H.F.C.'er" wordt uitgerekend wie de laatste tegenstanders zijn en de kansen worden bekeken. We lezen allerhande nieuwtjes: hoe de lagere elftallen spelen, hoe ze staan, we leven meel Zien onszelf naar den Vergierdeweg, naar Zandvoort, naar Hillegom trekken. In den trein of per bus naar Velsen. In soms niet meer dan varkenshokken verkleeden, daarna spelen 112 H.F.C. a adsp.Blocmendaal b adsp. (46) September 1937. Zittend v.l.n.r.Gotfried v. d. Berg, Jopie Bakker, Sjoerd Kamminga, Wilfred Honig, Fré Klijzing, Jan Machielse, John Peereboom, H. Hulst, Onno Kost, Huib Bruch en M. Jacobs.

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 116