Gaarne bied ik aan de „good old" H. F. C. ter gelegenheid van haar 60-jarig bestaan mijn hartelijke gelukwenschen aan. Moge H. F. C. hare traditie hooghouden en hare plaats in lengte van jaren temidden harer jongere zusters met eere blijven innemen. A. SCHIMMELPENNINCK VAN DER OYE, Voorzitter N. O. C. Het is mij een vreugde te voldoen aan het verzoek, bij gelegenheid van het 60-jarig bestaan van H. F. C., voor het uit te geven gedenkboek een bijdrage tc leveren. Een vreugde, omdat goede en mooie persoonlijke herinneringen mij aan deze vereeniging en aan verschillende harer vroegere en tegenwoordige Bestuursleden binden, maar ook, omdat H. F. C. van den oudsten tijd af tot op den huldigen dag een vereeniging is geweest, die groote verdiensten voor het Nederlandsche voetbal heeft gehad. Ik wil haar, nu ik daartoe in de gelegenheid ben, in het openbaar daarvoor warme hulde brengen, welke tevens inhoudt de uiting mijner gevoelens van oprechte waardeering voor haar pioniers-arbeid in de dagen van weleer. H. F. C. heeft zich, door haar steeds hoog gehouden reputatie, van aller belangstelling blijvend verzekerd; zij wist zich in moeilijke tijden van haar bestaan en dan wellicht het meest gedragen door de sympathie van de geheele voetbal maatschappij. Dit typeert wel op de beste wijze haar groote waarde voor de voetbal sport hier te lande. Bij een beschouwing daarover blijkt, dat de basis van de gezindheid jegens H. F. C. moet worden gezocht in de erkenning van de juistheid van hare opvatting van het spel. Moge die opvatting als constructieve gedachte haar ook in de toekomst blijven bezielen, teneinde daardoor zich te handhaven in die bijzondere positie» welke zij tot nu toe steeds zich wist te verzekeren. Rotterdam, 7 Juni 1939. D. J. VAN PROOIJE, Voorzitter Kon. Ned. V. B. 8

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 12