MIJN HERINNERINGEN AAN HET 50-JARIG BESTAAN Als jong broekje uit één van de lagere klassen van het Haarlemsche Gymnasium heb ik de feeste lijkheden bij gelegenheid van het gouden feest van onze goede H. F. C. mogen beleven. Hieruit vloeit tweeërlei voort: eerstens is de herinnering hiervan bij mij eenigszins vervaagd, vervolgens heb ik niet alles kunnen en mogen meemaken, speciaal dingen, plaats grijpende bij het genot van spiritualiën en dingen plaats grijpende na het uur, waarop het klokje van naar bed gaan voor een jeugdig scholier geslagen heeft. Verwacht U dus niet een aaneengeschakeld relaas van de viering van het vijftig-jarig bestaan, maar ik zal slechts datgene aanstippen, dat op mijzelf een onvergetelijken indruk heeft gemaakt. Dit alles wordt dus iets zeer persoonlijks. Doordat ik zelf een zeer actieve rol heb gespeeld in de H. F. C.-film 1929, geheeten „Voetbal", kan ik mij hiervan nog menige gebeurtenis, verband houdende met de totstandkoming van de film, voor den geest roepen. Zooals U allen bekend zal zijn, was deze het product van Dick Laan, die bij het vervaardigen hiervan geassisteerd werd door een cameraman met een ietwat slecht buitenlandsch dialect. Deze man was overigens zeer terecht het mikpunt van een stortvloed van zeer kernachtige woorden van Dick. Op zekeren ochtend moest in hotel den Hout verfilmd worden de samenspraak van de leden van de oudere garde van H. F. C., hoe goed zij vroeger wel gespeeld hadden. Alles loopt vlot, tot op zeker oogenblik de cameraman stamelt: „Mineer Loane, die Film ist alle Wat er toen volgde, zal een ieder, die daarbij aanwezig was, nimmer vergeten. Een zondvloed van door mij toen nog nimmer gehoorde woorden daalde neer op het arme hoofd van dat kleine filmfiguurtje. Elke week kreeg ik prompt een briefkaartje van Dick met een smeekbede om Zondag weer te zorgen op tijd aanwezig te zijn en niets te vergeten. Een zwarte vlek op mijn witte shirt moest er de volgende week nog opzitten en de daarop volgende 127 Twee oud-midvoors, Jan Kruyt en Gé Koper geven hun krachten aan het voetbal in de Oost.

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 131