DOUX SOUVENIRS Toen Wim Heybroek mij indertijd vroeg een bijdrage te willen leveren voor het Gedenkboek, heb ik daarin oogenblikkelijk toegestemd, want het leek mij zoo eenvoudig alle schoone herinneringen, die ik aan onze Good Old heb, op schrift te stellen, maar nu ik mij tot schrijven zet, nu wordt het mij blauw en wit voor de oogen en weet ik niet, waar ik beginnen zal, want als in een bonte kaleidoscoop trekken aan mijn geestesoog zoovelen voorbij, met wie ik in den loop der jaren zoo ontzettend veel voetbalvreugd en -leed gedeeld heb. Wanneer ik aan mijn oudsten H. F. C.-tijd terugdenk, dan zie ik daar weer den captain uit die tijden, Jan Laan, den stoere, die meetkunde op het voetbalveld onderwees en U duidelijk maakte, dat een rechte lijn de kortste verbinding tusschen twee punten is. Jan, die zoo heerlijk kon doorzetten, een enkele keer misschien te forsch, zooals door sommigen beweerd werd. Ik denk aan de Francken s, aan Snor den rondborstige (figuurlijk), aan de Verwey's, aan den Blauwe, Jan Oei, Nes Kervel en zoo vele anderen, die bij de tegenwoordige generatie nauwelijks meer bekend zijn. En dan iets later Arie van Beekum, die in Utrecht tegen U. V. V. eventjes zes goals scoorde, toen het pleit helaas al beslecht was. Dan is er de herinnering aan onze trainers uit dien tijd, aan Karel den mental-trainer, die wekelijks voor een welgevulde brievenbus zorgde en Feith, die met ijzige kalmte de vlag hanteerde (meestal aan mijn kant) en gewoonlijk na den strijd het best op dreef geraakte en nimmer rust nam, zoolang hij nog iets „staan had, om vervolgens met een welgemeend „morge" aan de volgende versnapering te beginnen. Zoo zou ik nog ettelijke herinneringen uit dien tijd kunnen ophalen, maar laat ik mij beperken tot den tegenwoordigen tijd, nu het onze Club op het groene veld minder voor den wind gaat, let wel op het groene veld, want wat er ook aan voetbalcapaciteiten moge zijn ingeboet, wat clubgeest, wat clubverband betreft staat onze goede, oude club nog steeds als een rots van graniet in de op zooveel gebied ontaarde voetbalmaatschappij en dat dit zoo is, is vooral te danken aan 141

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 145