c. s. hunner werkzaamheden ontmoeten, bestaat wellicht ook de kans, dat het gesprek de eerste twee minuten niet over hun dierbare club zal gaan. Zoo overkwam het mp, dat ik van kantoor komende in een der kleine steden van ons land, op het dorpsplein een auto geparkeerd zag staan, welke als portier schildering den naam van één onzer grootste Haarlemsche fabrieken droeg. Geïnteres seerd als steeds voor alles, wat Haarlem betreft, bleef ik een moment staan om even later op de schouder te worden getikt door Piet Schmal, die de chauffeur van het overigens merkwaardige vehikel bleek te zijn. Hij vertelde mij denzelfden avond in één der café's reclame-films in opdracht van zijn firma te zullen vertoonen en noodigde mij uit de séance te komen bijwonen. Helaas beletten andere bezigheden mij aan deze uitnoodiging gevolg te geven; ik gaf echter de toezegging in den na-avond te zullen komen. Bij mijn binnenkomst in het café op het afgesproken uur bleek de voorstelling reeds te zijn afgeloopen; kinderlijk blij over het door Piet aan hen verstrekte fabrieksmonster, stroomden de aanwezigen het café uit. Desondanks was het mij toch mogelijk nog even inzicht te krijgen in de buitengewoon geschikte eigenschappen, die Piet ook op dit gebied aan den dag weet te leggen. Wetende n.l., dat de menschen zich met de reclame-films alleen niet zouden amuseeren, had hij een zelf geknutselde installatie meegebracht, waarop hij door hem gekochte gramofoonplaatjes liet draaien. Ik weet niet, of zijn Directie ooit geweten heeft, dat Piet zich met zijn eigen middelen zóó uitputte voor het welslagen van die propaganda-avonden, maar voor mij heeft na dien avond vastgestaan, dat Piet ook op maatschappelijk gebied dezelfde lauweren als in de H. F. C. zal oogsten. Dit artikel zou niet volledig zijn, wanneer wij niet met een enkel woord hadden gerept van de warme liefde, welke ook Piet s zuster, Lies, aan onze club toedraagt. Kennen de meesten haar als enthousiast toeschouwster van vele wed strijden, het zal niet aan een ieder bekend zijn, dat zij ook door daden steeds bereid is onze club te steunen, hetgeen bij de voorbereidingen van het a.s. jubileum wel zeer duidelijk gebleken is. Dat wij nog lang op beider steun en vriendschap mogen rekenen, is onze oprechte wensch. 145 10

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 149