kleuren en geuren met speeches, liederen en cadeaux herdacht werd. Dat het vijfde H. F. C.-boek, dat ongetwijfeld bij ons 75-jarig bestaan zal uitkomen, moge gewagen van de luisterrijke viering van het zilveren Voorzitterschap is de wensch van alle H. F. C.'ers en daarmede zijn tevens hun gevoelens voor onzen leider uitgesproken. Dit jaar was het tevens zijn beurt om de breede borst met een ridderorde te versieren, al waren het ditmaal geen sportieve verrichtingen, die aanleiding tot de decoratie gaven. De H. F. C. had het overlijden te betreuren van den oud eerste elftal-speler Harry Francken, wiens prettige persoonlijkheid de herinnering bij de oudere leden aan hem steeds zal doen voortleven. Met de finantiën was het slecht gesteld, zoodat Wim Heybroek, gesteund door vele oud-gedienden een grootscheepsche actie voor het H. F. C. Fundament op touw zette. Die actie is schitterend geslaagd, maar nog niet beëindigd, zoodat het ons hier een prachtige gelegenheid lijkt om Heybroek's Fundament nog eens aan te bevelen, vooral bij hen, die er tot nog toe onkundig van waren of wat meer perspectieven opent, bij hen, die tot nog toe niet dat bijdroegen, waartoe zij maatschappelijk in staat en als H. F. C.'er verplicht zijn. Ook dit jaar vond er weer een bridge-drive plaats en natuurlijk stonden ook de sixes weer op het programma. In plaats van het Corinthian Juniores tournooi werd het tournooi „De Acht" ingesteld. Het werd op ons terrein verspeeld. Onze jongeren kwamen met één overwinning, één gelijk spel en één nederlaag niet voor een prijs in aanmerking. De lagere elftallen hielden zich goed. Het derde werd zelfs kampioen en promoveerde zonder promotiewedstrijden. In de Stads-Editiebeker-Serie bereikte H. F. C. 3 de Finale, waarin het van De Kemphaan verloor. Het tweede verkreeg met 17 punten een middenmoot resultaat, het vierde deed dat met 19 tropheetjes, terwijl ook de veteranen een dergelijke positie innamen. H. F. C. V kwam boven de middelmaat uit en nestelde zich op de tweede plaats met 25 punten en 80 vóór-goals. Het zesde werd vierde. Van de Juniores deed a het het beste en werd 2de; b, c en d boekten minder fraaie resultaten, c kwam zelfs heelemaal onderaan met 111 tegengoals; e bereikte de 6e plaats. De 2 adspiranten elftallen wisselden overwinningen met nederlagen af en hadden dus een zorgenvrij bestaantje. 150

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 154