4 DE LAMPEN „Schrijf jij een stukje over Jo en Constant", be val de Jubileumboek-com missie. Ik knikte, verdween en begon mijn geheugen op te frisschen. Over Constant, pa va, maar over Jo Dat is al weer zoo'n kleine twintig jaar geleden, dat die in het eerste meespeelde. Maar dan ook zoo'n eerste elftal, dat iedere H. F. C.'er zich nog herinnert. Want ook in die jaren waren we leelijk in het hoekje gedrukt. Gedegradeerd uit de eerste-, vervolgens uit de toen bestaande beruchte overgangsklasse. Was het afgeloopen met de H. F. C.? Neen, de heeren werden wakker. Het was in dien tijd dat Jo acht tien wedstrijden speelde in het eerste, dat in het seizoen 11)31/22 met o. m. Nico Bouvy, Frits Kuipers, Miezórus, Arie van Beekum, om maar enkele van de be kendste spelers te noemen, het kampioenschap van de tweede klasse behaalde. Vóór dat seizoen en ook daarna speelde hij nog verscheidene wedstrijden in ons keur-team, om dan nog jaren lang als speler en captain het tweede te steunen. Toen Jo z'n grootste triomphen op het groene veld al gevierd had, kwam hij op de gelukkige gedachte ook Constant te bepraten om lid te worden. „Korrel" was toen zestien, en speelde een jaar later al z'n eerste wedstrijd in de eerste klasse als linksbuiten tegen Quick (Haag). Of Quick, óf wij onderaan, t Is jammer, maar dan Quick maar, dachten de onzen en wonnen met 4--1. In 1927/ 28 kreeg Constant eigenlijk pas z'n vaste plaats in het eerste. Wat al emotievolle tijden heeft hij er daarna meegemaakt! In 1928 den A. R. O. L.-beker gewonnen, in 1932 gedegradeerd, in 1933 gepromoveerd. De geleerden waren het er soms niet over eens: Constant wel, of niet in het eerste. Hij verdween dan weer eens een tijdje naar lagere regionen, trainde, kwam weer terug en wist door z'n onuitputtelijk enthousiasme het heele elftal mee te slepen. Linksbuiten, linksbinnen, midvoor, midhalf, linkshalf zijn zoo 157 i A CONSTANT en JO. i

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 161