dat de factor sportiviteit niet afhankelijk is van milieu en onderwijs, doch een zaak van inborst en eerlijkheid. Hoe ik in dit verband denk over de verderfelijke en nietswaardige prullen ook wij hebben er enkelen! die al scheldende op tegenstanders zich niet ont zien zelf onsportieve daden te plegen, behoef ik op deze plaats niet te herhalen. Wel zullen de spelers veel meer dan vroeger zich op de technische kant van het spel moeten instellen, hun tempo opvoeren, en de fijnere puntjes, die de algeheele stijging van het spelpeil onmisbaar maken, door serieuse training leeren beheerschen, maar de trainer staat voor jullie klaar en benijdenswaard is het in het oog van ons ouderen, dat jullie nog over de physieke capaciteiten moogt beschikken om het spel uwer keuze onder deskundige leiding te vervolmaken. Wie van jullie hiervoor geen enthousiasme heeft, wekt gegronde twijfel, of hij zich wel H. F. O.-er noemen mag! Heel wat geringer dus dan aan de groene tafel is op het groene veld het verschil tusschen heden en verleden. Jullie, spelers, hebt letterlijk niets te transigeeren, al de vroegere groote H. F. C.-ers zijn voor jullie voorbeelden, die nu nog direct nagestreefd dienen te worden. Ziet dit toch in en jullie zult tevens begrijpen, dat ook nu nog door onze elftallen een alleszins eervolle plaats kan en moet ingenomen worden! Wij stappen thans af van het onderscheid tusschen heden en verleden. In welk opzicht is H. F. C. niet veranderd, waarop heeft de geest des tijds gansch geen vat gehad Nog steeds hebben wij ons fundament" van eereleden, leden van verdienste, oud-spelers en bestuursleden, die alleszins actief medeleven. Nog steeds is Eere-Voorzitter Mulier in jeugdige kracht en voortvarendheid de jongste van ons allen, nog steeds is Karel, hoezeer gerenommeerd wereldsportsman en Olympiade-heros, in daadwerkelijke aanhankelijkheid en oprechte clubliefde dezelfde, nog kunnen wij ten volle rekenen op Loosjes, de Breuk, Swens, „Snor op Mannus Francken in zijn niets ontziende openhartigheid, op de Lanen, op Feith, op John van Eeghen, enz., in hun spoor is een serie van jongeren getreden: Wijt, Onderwater, Heybroek, Berg, Jan Spoelder, enz., enz., over wier tijd en op offerende moeite de H. F. C. vrijelijk beschikt of beschikt heeft. Nog steeds is H. F. C. een vriendenkring, waarin vogels van diverse pluimage en uiteenloopende leeftijd op de meest ongedwongen wijze met elkander in vreugde en tegenslag verkeeren, nog steeds gaat de H. F. C.-er bij voorkeur met den H. F. C.-er om. Slechts zij, die weten, wat deze omgang beteekent, kunnen beseffen, hoezeer de H. F. C. in staat is in moeilijkheden des dagelijkschen levens eenige verkwikking te brengen, wat de oorzaak is, dat ieder, die eens echt 13

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 17