blijven enkele fijngevoelige, eenvoudige woorden het langst in je nazoemen; mogelijk rijst daar boven uit 'n gestalte, die van den spreker; en 'n naam en dan ontstaat weer 'n persoon, 'n mensch, die 'n hart had voor onze H. F. O. en de gave bezat daarvan te getuigen op zoo'n dag Dat zijn inderdaad momenten, die 'n geschiedkundige waarde krijgen voor hen, die er graag aan terug denken, jubileumsjaren, die ook naar buiten waarde krijgen als de balkenlagen voor 'n nieuwe verdieping in het huis, waarin wij allen 'n onderdak hebben gevonden. De oudjes, de alleroudste oudjes als Theo Peltenburg, hebben wij zwijgend ten grave gebracht, andere oudjes ontmoeten elkaar zoo nu en dan met tusschenpoozen van vele jaren, loopen niet zoo vlug en niet zoo recht meer, lachen over elkanders witte koppen, gerimpelde gezichten, maar praten dan toch nog dadelijk weer over de H. F. C.I, beginnen elke nieuwe phrase met: ,,En weet je nog die keer", handen slaan ineen, oogen kijken elkander trouwhartig en even blij-oplichtend aan en men gaat weer ieder z'n wegje, kijkt nog 's over den schouder om, groet nog weer 's de figuur, die óók nog weer 's omgekeken heeft En alle twee zullen ze dan 't hoofd schudden en mompelenWat is ie in de pijp gebrand. 24 Een Schooljongens-elftal uit het jaar 1900 Verschillende van deze jongens werden later lid van H.F.C., n.l. C. Dubois (staande 2e van links), P. Beccari (staande 2e van rechts), in het midden C. ten Cate; ook onze oud-midvoor J. J. Laan heeft voor dit clubje gespeeld.

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 28