spel later op den avond een médaille, uitgeloofd door den Commissaris der Koningin, in ontvangst mocht nemen. Een overwegend sterker Haar lem verloor in de verlenging van een met ,,de wanhoop des moeds" strij dend H. F. C.-team met 21, zoo dat de waarnemend Burgemeester van Haarlem, Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, den beker dier stad aan Gejus overhandigde, terwijl Haarlem met een kleiner exemplaar genoegen moest nemen. Over het diner, dat na afloop in Brinkmann plaats vond, werd niets in de ,,H.F.C.'er" gepubliceerd, hetgeen velen van de toen aanwezigen (Peer, Dinkla, Bieshaar, Guusje DANiëLS e. a.) misschien wel aangenaam zal geweest zijn, maar geslaagd en gezellig was het, daar niet van! In de morgenuren van den Isten September, vonden de Junior-Sixes plaats, waarbij de ,,publiek"spelende Max Sungenberg met zijn team, w. i. o. m. ook Cees Spoelder Jr. een plaatsje had gevonden, den Isten prijs bemachtigde. Onder de deelnemende jongeren ontdekten we nog groote mannen van nu als Mr. Jan Spoelder, Claes Poederbach, Mattie Rees, Hans Chapon, Piet Freni e. a. „vooraan staande" clubleden. De 7e September was bestemd voor de reünisten. De veteranen vlogen elkaar dien dag in het spaarzame haar. Menschen, die toen al „oud waren en thans nog even jong blijken te zijn! Wil men namen? Goed dan, een enkele althans Dr. Cees Spoelder, Jhr. Jan Feith, Dolly Steup, Dr. Naessens, Rob Peereboom, Nico Bouvy, Mr. Davidson, Karel Lotsy. R. P. verhaalt, dat Jan Feith een meter of 12 naast schoot, zich omdraaide en tevreden zei: „Zie je wel! Ik wist het wel! Op de vraag: „Wat?" was het onverwachte antwoord: „Dat die goal daar ergens was!" Tijdens het diner in Hotel den Hout werd over de annexatie van Heemstede door Haarlem beslist na een heftig debat tusschen een Haarlemschen Wethouder en den Burgemeester van Heemstede onder leiding van Gedeputeerde, Mr. Bruch. Voordat Heemstede heelemaal opgegeten was, kwam haar Burgemeester ons snel vereeren met een médaille, terwijl het N. O. C. van zijn sympathie op eenzelfde wijze blijk gaf. Nog waren we feestelijk niet uitgevoetbald, want 8 September zagen we als 30 Prijswinnaars Mulicr Beker 1929. V. 1. n. r.A. v. d. Togt (2), P. C. Hagenaar (1) en N. Dorsman (3).

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 34