Na het daarop volgende bal met souper was het al spoedig weer aantreden op ons veld, waar de senioren elkaar onderling bekampten, hetgeen Jaap Sturm z'n knie geen goed deed, alhoewel het diner dank zij Jaap's stemming een „happy end" beteekende van de feestelijkheden, die ons en allen, die ze van nabij hebben mee gemaakt, tot in lengte van jaren zullen bijblijven in de meest prettige herinnering. Als spelersmateriaal hadden wij dit seizoen de beschikking over: Gejus van der Meulen, Henk Wamsteker, Jaap van Baasbank, Rud en Piet Jongeneel, MARIUS VAN DER LeE, CONSTANT LAMP, ErNST ReYDON, GÉ DE RuYTER, DiCK MlEZÉRUS, Jan Kruyt, Guus Daniels, Herman v. Beem en Arie van Beekum; de eerstgenoemde elf vormden echter het vaste elftal, voor zoover er van een vast elftal gesproken kon worden. De omstandigheid n.l. dat wij na 7 wedstrijden onderaan bengelden, dat de tiende wedstrijd pas de tweede overwinning bracht, dat Karel schreef over ouwe wijven voetbal van onze voorhoede, bracht de elftalcommissie er wel toe herhaaldelijk wijziging in de opstelling te brengen. Zoo speelde Rud zoowel rechtshalf als rechtsbinnen, Gé de Ruyter op een viertal verschillende plaatsen in de voorhoede. Ook Constant zien we als linksbinnen, center-en linkshalf; als linksbuiten iungeeiden Henk v. d. Berg, van Beem en van Parreeren, slechts het achtertrio kon genade vinden bij de E. C. ondanks de 43 tegengoals in de 18 competitie-wedstrijden. En dat laatste nog wel in het seizoen, waarin Gejus voor de 40ste maal de H. F. C. in het Nederlandsche doel vertegenwoordigde. Door ons Jubileum kon de A. R. O. L.-beker niet verdedigd worden. De twee eerste competitiewedstrijden leverden reeds drie punten op (H.-D. V. S.— H. F. C. 1H. F. C.-V. U. C. 6 2), daarna debacleerde ons elftal in Amsterdam tegen Blauw-wit (6—0), terwijl thuis tegen 't Gooi een 1—1 bereikt werd. Hierop volgde een domme 3—2 nederlaag thuis tegen Z. F. C., terwijl de toenmalige leiders, H. V. V., ons in Den Haag een verdiende 5'1 douche gaven. Aan de Kleverlaan hadden wij echter wel iets meer verdiend dan de daar bereikte 1—1. Weer volgden 2 thuiswedstrijden, n.l. de return tegen H.-D. V. S. (1-1) en de revanche op Blauw-wit, welke echter geen revanche werd (2—5). In Hilversum werd toen 't Gooi, dat over een zeer behoorlijk team beschikte, in een „zenuw"wedstrijd met 3—2 geslagen, waarna op 1 Januari de Oud-Internationals gelegenheid kregen om met 4.1 te verliezen en ons clublokaal aan de Zijlweg op waardige wijze in te zegenen. Constant scoorde dien dag als middenvoor een drietal goals. Helaas kon hij latei iets dergelijks niet meer herhalen. 5 Januari verlieten wij zonder te spelen de laatste plaats ten koste van V. U. C„ die daar ook uiteindelijk beslag op moest leggen. Ondanks wonderbaarlijk keepen van Gejus verloren we met 3—1 in Zaandam tegen de toen leidende Z. F. C. De volgende drie wedstrijden brachten ons definitief buiten gevaar. Het technisch best spelende Feyenoord kreeg dank zij Jan Kruyt, die een kwartier 33 3

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 37