voor het einde (1-1) Ernst verving en nog tweemaal scoorde, een flinke nederlaag te slikken, terwijl na de 0—0 tegen E. D. O. weer een 3—1 zege in IJmuiden volgde, 't Is niet om Jongeneel Sr. en Heybroek te plagen, maar een feit was het, dat de ontmoeting H. F. C. E. D. O. begin 1930 door een 5000-tal toeschouwers werd bijgewoond. Feyenoord nam in Rotterdam revanche -2), wel is waar erg gelukkig door een goal, die na tijd werd gescoord, terwijl een geldig doelpunt van Jan KltUYT abusievelijk werd afgekeurd. Toen de arbiter later zijn fout inzag, was het te laat, mede door bovengenoemden Feyenoord-goal. Een gezelligen dag bracht ons de thuisontmoeting met H. V. V.een veteranen bijeenkomst, een 6'3 overwinning en een late avond, enfin een dag zonder wan klanken. V. U. C. deed nog een uiterste poging om uit het geknoei te komen en slaagde er dan ook in ons in den Haag een 5'3 nederlaag te bezorgen in een wedstrijd, waarin Ato Gejus op behoorlijke wijze verving. Ons restte nog slechts de Stormvogels te ontvangen, een ontmoeting, die voor geen der vereenigingen van belang was en welke door ons met 3.2 werd ver loren, waardoor we uiteindelijk op de zesde i. p. v. op de vierde plaats terecht kwamen. Voor het kampioenschap van Haarlem (V. S. V.—*H. F. G. 5'1) en den Holdertbeker (B. V. V. H. F. C. 4—2) werden wij snel uitgeschakeld. Een jeugdig H. F. C.-team werd derde in het Corinthian Clubtournooi na Olympia en Be Quick Z Tot slot van 't seizoen leverde ons team nog een fraaie prestatie door de Royal Antwerp F. C., ondanks sombere voorspellingen van Karel, ondanks een feestelijken Zaterdag, ondanks een Bastin zelfs, met 4—2 te verslaan, zoodat after all op een vrij behoorlijk seizoen kon worden teruggezien. Blauw-Wit en Z. F. C. eindigden met evenveel punten bovenaan, zoodat er op ons veld een, door c.a. 14000 menschen bijgewoonde, beslissingswedstrijd werd gespeeld, die in volmaakte orde (met de zenuwen in 't hart) door de Blauwwitters werd gewonnen. Het tweede elftal handhaafde zich benauwd in de Res. 1ste kl., het derde eindigde als 5e in I B, terwijl het 4e zich aardig in 2D weerde en als vierde eindigde. H. F. C. V en VI konden het niet bolwerken, zoodat het Ve degradeerde naar de 3de afdeeling. Tot slot nog enkele „Van alles Wat"jes. De jubileumpot was een groot succes en een bedrag, waarvan Heybroek nu al jaren lang niet kan slapen, kwam in enkele maanden binnen. Guus de Vries was naar Indië vertrokken, later volgden Nico Bouvy en Guus Daniëls zijn voorbeeld. Ernst Reydon, Ben Verwey en Jo Lamp huwden, Karel volbracht een sterrit naar Barcelona en behaalde den 5en prijs, terwijl hij en zijn vrienden in den Bergrace zelfs 2de geplaatst werden. 34

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 38