den Ned. Athletiek- en Voetbalbond, waartoe in 1889 werd overgegaan. Ik bepleitte geduldig het nut van sport beoefening bij leger en vloot sedert 1889 en slaagde eerst in 1899 bij Minister Eland. Zoo heb ik de in voering van lichamelijke ontwikkeling op de scholen bepleit, spoorde ik aan tot de stichting van medische com missies bij de sportbonden, uiteindelijk leidend tot de zoo nuttige sport keuring." De heer Mulier vertelde nog meer over zijn (vruchtbaren) arbeid ten bate van de sportieve ontwikkeling van ons volk. En de vraag kwam bij me op, waarom Mulier altijd als particulier zijn nuttige krachten aan deze zaak had gegeven en nimmer had geambieerd op één van de vele ge bieden waarop hij gewerkt had, een werkkring, een levensvervulling te vinden. Ik uitte deze gedachte, waar op het volgende antwoord kwam: Nee, ik heb me nimmer aan een functie willen binden. Ik wenschte mijn vrijheid te behouden. Driemaal is me een rijksfunctie aangeboden. Ik heb er echter de voorkeur aan gegeven te kunnen blijven organiseereneen zaak op pooten te kunnen zetten en dan weer aan iets anders te kunnen beginnen." Mulier als sportsman. Vergeten zijn z'n daden. Het door hem in zijn jonge jaren bijgehouden dagboek verhaalt van drie sportprestaties, die we nog door een sportsman van dit oogenblik verbeterd willen zien. Mulier verklaart er zelf van dat ze ,,de zwaarste waren van mijn geheele carrière". Dat waren zijn 16km. hard- loopen van de Amsterdamsche Poort te Haarlem naar de Haarlemmer Poort (bij de hoofdstad) in 57 minuten, zijn ski-race van negen uur in Zweden, waarbij de Lappen zelf waarvan toch wordt gezegd dat ze op sneeuwschoenen worden geboren achterbleven, en ten slotte één van zijn drie Elfsteden-tochten, n.l. die op dooi-ijs, welke tocht voor het eerst, en alléén, door hem in twaalf uur en 55 minuten werd 44 Schilderen is één der liefhebberijen van onzen eere-voor- zitter. Hier zien we hem in zijn gezellig atelier voor den schildersezel, doch vaker kan men hem buiten vinden, want landschappen worden door Mulier het liefst ver eeuwigd. Hij noemt zichzelf een kwartaal-schilder", is echter vooral op reis in de vacanties een harde werker.

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 48