door een hard, laag schot uit ons doel te koppen op een moment, dat Géjus zich elders had opgesteld. In IJmuiden werd spoedig daarop vrij onfortuinlijk met 10 van de Stormvogels verloren, doordat de laatsten een strafschop benutten, terwijl een door ons gemaakt doelpunt niet door den scheidsrechter werd gezien. H. F. C.Excelsior werd tot nader order uitgesteld wegens terrein afkeuring, zoodat H.-D. V. S. als onze eerste competitie-gast fungeerde. Dank zij meesterlijk keepen van GÉjus bleef het bij een gelijk spel (2>2). Een 6.0 nederlaag tegen de a.s. kampioenen Ajax in de Meer lijkt niet zoo slecht, als men weet, dat de V. U. C. daar ter plaatse later met liefst 170 het onderspit dolf, maar 't was toch meer dan voldoende om ons na vier wedstrijden onderaan te brengen met evenveel punten als Excelsior, dat echter pas een drietal ontmoetingen meegemaakt had. Karel, inmiddels gepromoveerd tot K. N. V. B.-bestuurder, uitte weer alarm kreten in de H. F. C.'er, die hun uitwerking voorloopig echter alleen op de vriendschappelijke return ontmoeting tegen E. D. O. hadden. De laatste werd n.l. met 6''2 verslagen op een overigens verloren Zondag. Nog twee nederlagen moesten volgen, alvorens de eerste overwinning in de competitie behaald werd. Aan de Spanjaardslaan speelde Z. F. C. een weinig met ons en 't werd 0>'4. In Dordt waren we niet fortuinlijk. Een vrij ongemotiveerde strafschop tegen en een Henk Wamsteker, die op een onverwacht moment over een kalm rollertje heen stapte, bezorgden ons een tweetal tegenpunten en, aangezien wij het niet verder dan één raakschot konden brengen, waren deze twee evenementen juist voldoende om ons te doen verliezen. Een wonder was het, dat een week later thuis met 1-0 van de Stormvogels werd gewonnen. Zonder Géjus, Wamsteker en Ernst Reydon werd aangetreden, Van der Lee en Henk van Riemsdijk vielen uit, nadat Jan Kruyt, kort na het begin, een voorzet van Jules benut had. Professor Snapper bleef maar fluiten voor IJmui- densche overtredingen, ons doel bleef, mede door goed werk van Perre, gelukkig ongerept. Onze Voorzitter en Aad Wijt kregen na afloop een onvriendelijk modderbad van een der tegenstanders, maar de punten waren binnen en de laatste plaats werd verlaten. Het nieuwe jaar bracht, na een schamele overwinning op de Oud-Internatio nals (3—2), een tweetal gelijke spelen (Hermes uit 22 en Excelsior thuis 33), welke den zwaren nederlaag tegen D. F. C. (14) voorafgingen, die op zijn beurt weer gevolgd werd door een verdienstelijke 212 in Hilversum op 't Gooi behaald. In Schiedam werd eerst, ondanks tegenkanting van scheidsrechter en tegenpartij, om c.a. half drie begonnen, daar Henk Wamsteker zich niet eerder had kunnen vrij maken en wij liever met 10 man, dan met een invaller voor dezen zoo uiterst nuttigen speler wenschten te beginnen. Alles kwam gelukkig nog ten koste van enkele knaken 49 4

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 53