door een blessure, tot begin 11*36, het jaar waarop hij naar Indië vertrok. Toen Gejus van der Meulen het aanvoerderschap moest overdragen, daar hij de schoenen aan de wilgen had gehangen, werd Rud als opvolger-captain gekozen. Een moeilijke taak, in moeilijke tijden voor het eerste elftal, waarvan hij zich naar zijn beste krachten heeft gekweten. Ook het aanvoerderschap van het Haarlemsch elftal werd hem meerdere malen opgedragen, waarvoor hij als dank bij zijn vertrek naar Indië, van den voorzitter van den H. V. B. een aardig souvenir kreeg aangeboden. Tot het Ned. Elftal, waar wij hem zoo gaarne hadden gezien, heeft hij het niet mogen brengen, wel tot tal van K.N.V.B.-combinaties, Zwaluwen, enz.; aan tal van andere invitaties heeft hij gevolg mogen geven. Hij was een sieraad van de club niet alleen tijdens den wedstrijd, doch ook daarna en het zal niet alleen zijn familie en vrienden, maar ook een zeer groot aantal voetballiefhebbers in Nederland gespeten hebben, dat hij de voetballerij vaarwel moest zeggen. Rest ons zijn jongere broer PIET JONGENEEL. Had Rud in zijn jonge jaren het voetbalspel beoefend in Sparta, Rotterdam, Piet had voor zijn toetreden als lid van de H. F. C. de voetbalsport nog nooit beoefend. Na rustig de lagere elftallen als back en half-back te hebben door- loopen, kwam hij op 18-jarigen leeftijd in het eerste elftal. Nooit kon hij het spel van zijn broer in tactiek en techniek evenaren, doch een uiterst nuttige en hardwerkende speler is hij steeds geweest. Ook hij vertrok in 1935 naar Jan Oost en wederom moest het eerste elftal een geduchten steun missen. Doch in Indië schijnt hij ook met succes voetbal te spelen en het zal mij niet verwonderen, neen sterker, ik geloof vast, dat wanneer hij met verlof naar Holland komt, hij weer speler van ons eerste elftal zal worden. Ik hoop, dat hij met succes zijn balletje nog moge schoppen. At i*«4 itfmm 1 «v 55 R. JONGENEEL. A. v. d. Togt, A. van Baasbank, P. Jongeneel. Piet Jongeneel, zooals we hem zoo dikwijls zagen ingrijpen. Z. F. C.—H. F. C. (7—0) 8 Oct. 1933.

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 59