eindigde in een 3O overwinning, zoodat theoretisch nog alles mogelijk was. Op den tusschenliggenden Zondag speelden wij gelijk tegen Neptunus (0'0), die daarmede de volgende ronde van den Holdertbeker bereikte. D. H. C. sloeg dien dag Gouda, zoodat wij hoogstens op een beslissingswedstrijd mochten rekenen, daar het niet aan te nemen was, dat Gouda in Delft ook maar een schijn van een kans zou maken. Dat gebeurde dan ook niet, zoodat de meer dan schandalige 1'0 nederlaag, die wij in de stad van de stroopwafels en gekleurde ramen te slikken kregen, tevens het donkere einde van dit seizoen beteekende. Het tweede elftal had zich nog juist weten te handhaven in de Res. 1ste kl. Het derde eindigde als vierde en behaalde tevens een fraai resultaat met het winnen van den Stads-Editie-beker. H. F. C. IV werd kampioen, maar had geen succes in de promotiewedstrijden. Het vijfde en zesde namen behoorlijke plaatsen in, terwijl de Juniores voor een tweede kampioenschap zorgden. Op ruim 70-jarigen leeftijd stierf op 23 April ons jongste Eerelid Th. Pelten- burg. Het verscheiden van ,,Pelt", den in hart en nieren H. F. C.'er, was wel een groot verlies voor de H. F. C. en meer speciaal voor zijn vele vrienden, die hij in zijn ruim 50 H. F. C.-jaren had gemaakt. In het Bestuur kwam geen andere dan titulaire wijziging. Vice-praeses Kuipers en Secretaris Mollerus behaalden den doctorstitel. Wamsteker kwam voor hetzelfde feit juist even te laat voor dit seizoen-overzicht (5 Juli), maar des alniettemin zullen wij dit „geleerde" feit ook hier maar te boek stellen. Over ledengebrek hadden wij niet te klagen. Het ongekende feit, dat de H. F. C. 25 elftallen op de been bracht, stelde ons (naar wij meenen met R. C. H. en Feyenoord) quantitatief in de kopgroep van alle Nederlandsche voetbalvereeni- gingen. Op ons veld werden ter gelegenheid van de Haarlemsche lichtweek in October nog een 2-tal avondwedstrijden gespeeld, die de nieuwsgierigheid van duizenden opwekten. De uitslagen van H. F. C. Haarlem en van het Haarlemsche XI-tal tegen de geroutineerde lichtmenschen uit Eindhoven waren schijnbaar te onbelangrijk om in de kolommen van de H. F. C.'er te worden gememoreerd. Een liefdadigheidswedstrijd van het Haarlemsche XI-tal tegen de Praagsche professionals, Victoria Zizkov, leverde een 512 nederlaag voor de, met Rud Jongeneel en Piet Hagenaar versterkte, Haarlemmers op. Als spelers voor de gewone competitie fungeerden voornamelijk Rud (18), Piet Hagenaar (18), Piet Jongeneel (17), Daan Smit (17), Gejus (16), Nico Dorsman (16), Wim Kruyer (15), Constant Lamp (13), Tom Koreman (12), Henk Wamsteker (10), Jules Chapon (8), Tuininga (8), Dick Miezerus (7), Jan Kruyt (4), Henk van Riemsdijk (4) en verder de Ruyter, Adam, Höck, elk 3, Twiss en Ato ieder 2, 64

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 68