In het Bestuur werden van der Meulen en Eysvogel vervangen door Bas Onderwater en Henk van den Berg, die hun plaats voornamelijk te danken hadden aan het vele en goede werk, dat zij aan de Junioropleiding besteed hadden. De Algemeene Vergadering werd door meer dan 60 personen bezocht, hetgeen als een gunstig voorteeken voor een geestdriftig seizoen mocht beschouwd worden. De overschrijving van Gé Koper kwam op 10 September af, maar hij kreeg reeds bij de A. R. O. L.-wedstrijden toestemming om voor de H. F. C. uit te komen. We bereikten aldaar den halven eindstrijd na eerst A. F. C. met een bescheiden 21 geslagen te hebben. De tweede partij werd echter (na verlenging) met dezelfde cijfers van Haarlem verloren. Tusschen deze ontmoetingen door werd op 31 Aug. in Apeldoorn een flinke 4.0 overwinning op Robur et Velocitas be haald, waarmede voor een jaar beslag werd gelegd op den ,,Mollerus -beker. Een vriendschappelijk partijtje tegen W. F. C. in Wormerveer liep in t water, daar de strijd tegen de elementen reeds na 9 minuten spelen moest worden opgegeven. Het elftal, waarmede de competitie aangevangen werd, was als volgt samengesteld Géjus van der Meulen, Piet Jongeneel, André van Baasbank, Rud Jongeneel, Nico Dorsman, Constant Lamp, Tr- t", tt i Henk v. d. Berg, Henk v. Riemsdijk, Wim Denijs, Ge Koper, Piet Hagenaar Jules Chapon. Later kwamen hier enkele wijzigingen in. Zoo werd Nico als linksbinnen in de voorhoede opgenomen, terwijl Wim Kruyer de vrijgekomen halfbackplaats bezette, Hagenaar nestelde zich op de linksbuitenplaats en daarmede was feitelijk ons officiëele elftal gevormd. H oe versch ligt ons nog die eerste wedstrijd in Baarn in 't geheugen. Dat pittoreske veldje met zijn primitieve omrastering, een paar bankjes, die als tribune dienst deden, een beetje publiek, dat door enkele Spakenburgsche schoonen in natio naal costuum opgeluisterd werd; het spelen" van Rud met de tegenpartij (hij pas seerde o.m. 9 tegenstanders achter elkaar), het uitblijven van goals in de eerste 40 minuten ondanks een groot H. F. C. overwicht en ten slotte de thee en zoo bij de familie Alta, waar de verdiende 5''1 zege in opgewekte stemming werd gevierd. Gé Koper, die in Baarn 3 X scoorde, herhaalde zulks in Haarlem, daardoor bereikend, dat ook op Bloemendaal een groote zege werd behaald. (5.0). D. W. S. werd met Velox als onzen grootsten concurrent beschouwd, ondanks de overwinning van Bloemendaal op de Amsterdammers. We waren dus tevreden, toen wij er op een kouden, sneeuwachtigen dag in het Spaarndammerkwartier met een moeizaam 73

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 77