werkende middel van de bijles. Deze laat hij dan bij voorkeur op een Woensdag- of Zaterdagmiddag geven en tegenwoordig komt zelfs de Zondag in zwang. Verder worden den betrokken leeraar nog instructies gegeven om een zoodanige dosis „oefen materiaal" mee naar huis te geven, dat elke mogelijkheid tot serieuze sportbeoefening wordt uitgesloten. De animo gaat er dan begrijpelijkerwijze uit, men wordt voorbij gestreefd door anderen, die wel van hun vrijen tijd genieten en onze club telt weer een lid minder. Hoewel velen beweren, dat in de moderne maatschappij geen tijd meer overblijft voor sportontspanning, is het in deze tijden van toenemende mechaniseering juist een allerdringendste eisch om het evenwicht tusschen physieke en geestelijke gesteldheid zooveel mogelijk te herstellen en dus de sleur-van-alle-dag te dooden. In een week van inspannend school-, kantoor- of studiewerk brengt het een middag of avond verkeeren tusschen menschen met eenzelfde maatschappelijke taak, doch nu in een geheel andere entourage een welkome en tevens noodzakelijke afleiding. W^ordt zoo'n oefentijd met volle concentratie doorgebracht, dan heeft men weer voldoende krachten verzameld om de rest van de week het werk met groote vreugde te verrichten. De vreugde wordt nog dubbel zoo groot, omdat wij mogen trainen, op ons zoo fraai gelegen en zoo gemakkelijk bereikbare terrein aan de Spanjaards laan, waar wij hopen dat onze dierbare club tot in lengte van dagen mag bloeien. H. T. 85 Onze kassiers en controleurs enkele jaren geleden. Hoeveel hebben we er nü, Heybroek?

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 89