in wedstrijdverslagen uit vroeger jaren lezen, dat de tegenpartij een zwoegende ploeg vormde zonder eenig begrip van samenspel. Later kwam er een tijd van verval. Onze elf tallen degradeerdenten slotte hielden wij geen elftal meer over in de Iste klasse H. V. B. De oorzaken waren gemakkelijk te zien. Het aantal deelnemende Vereenigingen in den Haar- lemschen Voetbalbond nam steeds toe, er kwamen zelfs 4 klassen. De belangstelling voor voetbal werd grooter bij de massa. Men sprak over systemen. Veel werd er over voetbal geschreven; de spelkennis werd grooter. Doch in de H. F. C. werd de animo minder. Een nieuwe sport werd populair: hockey. Verscheidene schooljongens gaven er den voorkeur aan gewapend met een kromme stok het groene veld te betreden en zoo gebeurde het, dat de Woensdag middagwedstrijden op de bijvelden van H. F. C., die vroeger altijd gescheiden werden in een wedstrijd voor geoefenden en een voor ongeoefenden als speler van het Vierde mocht je al heel blij zijn als 22ste gekozen te worden bij de ge- oefenden ontaardden in een spelletje „aanvallen en verdedigen" van een aantal Juniores. Dat ondanks dit alles een enkel elftal weer eens een klasse omhoog ging, was hoofdzakelijk te danken aan enthousiasme en geduchte avondtraining, begrippen waar men het vroeger buiten had kunnen stellen. Ons Zondagochtendvoetbal wordt bedreven op de vele velden in en om onze mooie Spaarnestad. wij gaan naar het Noorden, naar het doolhof van velden aan den Vergierdeweg. Tot aan den Slapersdijk strekken deze velden zich uit en wee den ongelukkige, die na een late Zaterdagnacht hier zoo omstreeks 10 uur naar een terrein moet zoeken dat hij ,,niet precies" weet te liggen. wij gaan naar het Westen, naar de zandvlakten. Vroeg wordt er réveille geblazen, wanneer wij op bezoek moeten bij de duinbewoners in Beverwijk, Velsen- IJmuiden of Zandvoort. 87 Zondagmorgen. Alle velden in gebruik.

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 91