Theoretici. ook teil Zui den van Haarlem liggen in de voetbalvelden der bulbgrowers te Hillegom vele H. F. C.-voetsporen. touringcars brengen ons naar het Oos ten voormiddagwedstrijden, want wordt er in den Haar lemmermeer gespeeld, dan maken onze gasten er meest al 1 terwille van het pu bliek - een middagvoor stelling van. WAarom komen al die H. F. C.'ers zoo om streeks tien uur bij elkaar om hetzij uit of thuis een onbelangrijke match te spelen? WAt drijft hen zoo vroeg uit alle steden van ons land naar Haarlem? Er zullen verscheidene onder U zijn, die zich dit afvragen en het plezier van der gelijke Zondagmorgenmatches niet zien. Zeker zijn wij, lagere-elftallers, ook niet blind voor de narigheid, welke er aan het spelen in een plaatselijken Bond verbonden is. Op de creditzijde van de balans plaatsen wij het zwakke optreden van fluitisten, die van tijd tot tijd van toeten, laat staan van blazen weten. het ruwe spel, dat meer dan eens bedenkelijke vormen aanneemt. Alleen zij, die de laatste jaren met ons meegevoetbald hebben, weten wat sommige spelers, gesteund door aanmoediging van „eigen" publiek, durven te dreigen en te doen. de terreinen, die soms meer op sawah's lijken of bestaan uit prachtige zware kleigrond, zwartbruin, sijpelend van overdadige vruchtbaarheid, doch die volkomen ongeschikt zijn om prettig op te voetballen. de primitieve kleedkamers en waschgelegenheden, tengevolge waarvan wij genoodzaakt zijn „as black as a nicker" thuis op het koffieuurtje na kerktijd binnen te komen vallen. Op de debetzijde zou ik kunnen plaatsen, dat het voor ons Eerste elftal noodig is dat jonge spelers in den H. V. B. opgeleid worden; dat er Zondags ver schillende Haarlemmerhoutwandelaars zijn, die plezier hebben in en belangstelling hebben voor de elftallen 3, 4 enz.dat ook de belangstellende familieleden van minder begaafde voetballers toch zoo graag hun zoon of broer zien spelen; doch 88 V. 1. n. r.Faber, Mr. B. Slingenberg en W. F. Bok.

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 92