R. D. Jongeneel Sr Schreef ik circa ij jaren geleden voor het Gedenkboek van de H.F.C. een artikel over het geslacht Jongeneel en de H.F.C.ditmaal kreeg ik van de commissie tot samenstelling van het Gedenkboek het verzoek een artikel tje te willen schrijven over R. D. Jongeneel Sr, maar mij te beperken tot de laatste i j jaren. Van deze laatste i j jaren bracht ik slechts een deel in mijn geboortestad Haar lem door, maar ook wanneer ik in andere gemeenten woonde, was er toch gelukkig nog steeds een goed contact met onze oude club. En wanneer men dit contact heeft, dan kan het niet anders of men heeft regelmatig het genoegen Vader Jongeneel te ontmoeten. Immers, het prachtige terrein aan de Span jaardslaan lokt tot een bezoek en vrijwel steeds kan men onze penningmeester, be- met hoe(j redderaar van velerlei zaken, daar aantreffen. Want naast alle moeilijkheden met de enorme kosten, die onze club steeds heeft, zoals terreinhuur, lonen, belastingen, onderhoud velden en tribunes, heeft Vader Jongeneel zich in de loop der jaren intensief bemoeid met de jeugd op Woensdag en Zaterdagmiddag. Ogenschijnlijk als scheidsrechter bij de partijen, maar temidden van de jeugd, deze aanvurende en goede raad verstrekkende. Nadat in 1948 het nW-jarig penningmeesterschap met de Bestuursleden en hun dames werd gevierd, volgde in 1949 bij het 60-jarig bestaan de benoeming tot erelid. Dat bij dezelfde gelegenheid zijn zoon Piet tot lid van verdienste werd benoemd, was voor de familie Jongeneel een dubbele vreugde. Eveneens was er grote blijdschap toen de oudste zoon Rud met zijn vrouw na de oorlog thuiskwam. Wat een feest was er toen ten huize Jongeneel met familie en vrienden! Met Mollerus en Henk van den Berg heeft Vader Jongeneel de langste staat van dienst als Bestuurslid (19 jaren!) van onze club. Reeds nu, terwijl deze staat van dienst nog niet is afgesloten, kan men met dank baar genoeg zijn voor al het werk, dat hij als bestuurslid heeft verzet. Jarenlang maakte ik deel uit van de kas- commissie of van de trainersfondscommissie, zodat ik van nabij de zorgen van deze toegewijde penningmees ter heb kunnen meemaken. Het werk was omvangrijk, zorgen waren er vele! Een volkomen verdiend erelid maatschap en de heel hartelijke dank van alle leden, die zo bijzonder erkentelijk zijn, dat H.F.C. blijft wat zij reeds voor ons en voor zovelen was, is zijn deel. Als wij nu bij het 7J-jarig bestaan zo dankbaar zijn, dat onze goede oude club nog zo vitaal is, dan is dit mede voor een groot deel het werk van Vader Jongeneel. Heel hartelijk dank namens tal van vrienden. H. J. SLINGENBERG CARELFLACK Velen, die dit lezen, zullen wellicht een weinig meesmuilen, als wij Carel Flack hier betitelen als een serieus H.F.C.-er. Vanzelfsprekend bedoelen wij hier niet mee, dat Carel nooit voor een fuifje was te porren, want een kniesoor is hij zeer zeker nooit geweest en dat zal hij waarschijnlijk ook nooit worden. Neen, als wij Carel het praedicaat 'serieus' verlenen denken wij aan zijn vele wedstrijden in ons eerste. In tegenstelling tot 'na de wedstrijd' had je tijdens de wedstrijd geen kind aan hem. Hij zei niet veel, maar werkte voor drie en zijn tegenstanders hadden het lang niet gemakkelijk als hij in de buurt was. Vanaf zijn jeugd is Carel een trouw H.F.C.-er geweest, die bij alle evenementen, zowel op als buiten het veld, altijd aanwezig was. Hoogtepunten in Carels voetballoopbaan? Wij herinneren ons hem als rechtsbuiten tegen Zandvoort- meeuwen in 1943, waar hij het schot van zijn leven loste, dat helaas door de paal gekeerd werd. Daar praten ze over 10 jaar nog over', alsdus Carel na afloop, en waarachtig, hij heeft nog gelijk gehad ook. 97

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 101