Seizoen 1949 - 19^0 Zelfs de 84 jarige Pim Muiier nam nog deel aan het doelschieten voor veteranen. Soberheid was het parool bij de feestvie ring in September 1949. H.F.C. was 70 jaar, maar de financiële toestand gedoogde geen groots opgezette festiviteiten en het 75-jarig jubileum wierp reeds zijn glans vooruit. Vooruitzien is nu eenmaal inhae- rent aan besturen. Juist deze soberheid gaf aan de feesten een intimiteit, die weldadig aandeed. En ondanks alles kon er nog heel wat gebeuren. Het spreekt vanzelf, dat wij ons overzicht beginnen met een be schrijving van dit unieke jubileum: een denderend begin van een seizoen, dat met een 'knal-effect' zou eindigen! Op de Algemene Vergadering in Augustus werd Leo Jonker gekozen als bestuurslid in de vacature-Slingenberg. Een Buitengewone A.V. vond plaats op 3 September: de bestuursleden Jongeneel en Van den Berg werden E re-lid,'de Heer H. J. M. van Eeghen zag zich 'gepromo veerd' van Lid van Verdienste tot Ere-lid, en Piet Jongeneel werd Lid van Verdienste. Des middags was op dezelfde dag de ere-wedstrijd H.F.C.-Schoten gespeeld. Voor de aanvang onthulde Carel Daniels na herdenkingsredevoeringen van onze oprichter en onze Voorzitter de gedenkplaat ter ere van de H.F.C.-ers, die aan de razernij van Duitsers en Japanners ten offer waren gevallen. 3 September was een druk bezette dag, want de Buitengewone Algemene Vergadering werd nog gevolgd door een clubdiner, waar 120 leden niet alleen uit Haarlem! aanzaten. De feestelijkheden waren een week vroeger, op 27 Augustus, reeds geopend met de traditionele athletiekwedstrijden, onder leiding van Martien Houtkooper. 's Ochtends was de jeugd aan de beurt, 's middags streden de ouderen om de Mulier-beker. Cees de Nijs, Jan Cor- beth en Dick Bijleveld plaatsten zich als Inrs. 1, 2 en 3. Piet Hagenaar, winnaar in 1929 was zo sportief om in te schrij ven en bezette de eervolle zeventiende plaats in de middenmoot. Men werd zo enthousiast, dat er hors concours enkele vreemde nummers werden weggegeven. Onze Voorzitter won een spannende race baldribbelen van 'Snor' Sijpesteyn; bij het doelschieten was er een enerverende strijd tussen de heren Van Houten, Verwey, Peereboom en de Heer Muiier zelt 1 Dick Slingenberg won een spannende race over 50 metertegen van Houten, Mollerus, Spoelderen Sijpesteyn. De Heren Mulier en Van Houten reikten de prijzen uit (voor de officiële wedstrijden wel te verstaan). Op 4 September vond een juniores- tournooi plaats: H.B.S., Quick, R.C.H., V.O.C., H.V.V., Neptunus, Victoria, Blauw Wit, D.F.C., E.D.O., Haarlem De voorzitter dribbelde op uiterst vlotte wijze dm de paaltjes. I 26

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 130