Een hartelijke gelukwens aan bestuur en leden van H.F.C. uit eigen naam en namens de talloze Haarlemmers buiten H.F. C., die trots zijn op dit jubileum van 'Good old H.F.C.' Ik wens H.F.C. geluk met de schat van lichamelijke en ook geestelijke fitheid, die het aan de Haarlemse bevolking verschaft heeft en nog steeds verschaft. Ik wens H.F.C. geluk met zijn onverwoestbare vitaliteit en levenskracht. Ik wens H.F.C. geluk met zijn rijke traditie, waar door het tot een 'begrip' geworden is, tot een pijler, die de Haarlemse levensgemeenschap niet meer kan missen. En thans: op naar de honderd! De Burgemeester van Haarlem CREMERS GOOD OLD H.F.C.! Het komt voor, dat een vereniging zich in de loop der jaren een geheel eigen karakter verwerft en daardoor een bijzondere plaats in zijn omgeving inneemt. Vooral is dit het geval, wanneer zijn geschiedenis rijk is aan interessante gebeurtenisien en een aantal traditionele evenementen bijdra gen tot het bewaren van een eigen stijl van het verenigingsleven. Zo'n vereniging nu is H.F.C.Wie zal willen ontkennen, dat de 7^-jarige zich kenmerkt door iets eigens in sfeer, karakter en traditie? Bijzonder is daardoor zijn plaats als voetbalclub in de nationale voetbalgemeenschap, kenmerkend zijn positie als sportclub aan de Spanjaardslaan in Haarlem, weldadig dikwijls zijn invloed op het leven van vele jonge mensen, die in en door hun eigen club genieten, spelen en leren voor het leven. De hartelijkste gelukwens meen ik uit te spreken voor bestuur en leden van H.F.C., door uitdrukking te geven aan de wens, dat het de club tot aan de grootse herdenking van het 1 oo-jarig bestaan en ver daarna, het eigen karakter bewarende, in alle opzichten heel goed moge gaan. De Voorzitter van het Nederlands Olympisch Comité J. LINTHORST HOMAN DE H.F.C. EN DE K.N.V.B. Het spreekt wel vanzelf, dat in alle toonaarden, in hooggestemde artikelen en in vrolijke schetsen, wellicht ook weer in dichtvorm, door de allerbeste insiders in dit gedenkboek geschreven zal worden over alles wat zich in het roemrijke verleden in en om de H.F.C. afspeelde. Herinneringen zullen worden opgehaald vanaf de eerste steen, die door Pim Muiier gelegd werd bij de oprichting van de vereniging, welke steen tevens een heel belangrijk onderdeel van de grondslag van onze hele Nederlandse voetbalgemeenschap was, tot aan de dag van heden. Terecht zullen de groten onder de leden en oud-leden, hetzij als spelers, hetzij als organisatoren wor den geëerd en bezongen. Ik zeg terecht, want inderdaad hebben deze mannen tezamen een geschiedenis van H.F.C. opgebouwd waar men trots op mag zijn, waaruit een vereniging gegroeid is, die zich bij haar 75e verjaardag gelukkig mag prijzen en zich kan verheugen in grote welstand en bloei. En dan denk ik hierbij niet uitsluitend, zelfs niet in de eerste plaats, aan de sporttechnische prestaties. Meer nog wil ik alle H.F.C.-ers gelukwensen met het feit, dat door alle tijden heen de besturen een groot deel van hun aandacht geschonken hebben aan de ideële zijde van de sportvereniging, n.l. de vorming in en door de sport van hechte vriendschapsbanden en het geven van een gezonde ontspanning door de sport. Nog nooit heb ik een H.F.C.'er gesproken of hij is er trots op lid te zijn van zijn grote familie de H.F.C. Dat betekent, dat men de grote waarde van de sportvriendschap voor het gehele verdere leven begrijpt en waar deert, maar dat betekent ook, dat de huidige generatie voetballers zich volledig zal inzetten om ook sport- technisch te bereiken wat in hun vermogen is, door training en door het brengen van offers, omdat men 9

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 13