stekend met Jan Moolenaar en Hans Winter als uitblinkers en ook Tom Corbeth en Hein Winter boven de (goede) middelmaat. De terugslag kwam helaas spoedig (en hard aan), in het bijzonder voor hen, die reeds een oogje op de eerste klas lieten vallen. Zeeburgia tracteerde ons in de Watergraafsmeer op een zware j-i nederlaag, die de belangrijkste kwetsbaarheid van ons nieuwe systeem het goeddeels prijsgeven van het middenveld nog eens extra duidelijk aan het daglicht blootstelde. Skipper de Nijs stak met kop en schouders uit boven de rest, waarvan alleen veteraan Kammeijer tot een bevredigende prestatie kwam. De thuiswedstrijd tegen Volendam zou voorlopig moeten uitmaken of de H.F.C. inderdaad een serieuse kam- pioenscandidaat was. Hoewel onze mensen goed partij gaven, was de 3-2 nederlaag verdiend. Het prima doelverdedigen van Herman Heyting en het te ver doorgevoerde combinatiespel der gasten stond een groter aantal tegengoals in de weg. Na vier wedstrijden had H.F.C. vier punten behaald en Hans Winter even zo vele strafschoppen benut! Weer werd een competitierust benut met het spelen van een lichtwedstrijd en wel tegen V.V.A. te Amsterdam. Met 2-6 werd (met vijf invallers) gewonnen van een overigens ook lang niet volledig team der gastheren. Vervolgens een 'vriendschappelijke' 2-2 tegen Quick te 's-Gravenhage, tot wij op 2 November voor de vijfde competitiewedstrijd (na zes 'friendlies') mochten aantreden. Alweer thuis, thans tegen H.V.C. Martien Houtkooper (de 'kleine') verving Kammeijer en Dick Bijleveld nam de plaats van de geblesseerde Molijn in. Na vijf minuten stonden we al met 0-2 achter en bij de rust was het 1-3. De moed werd echter niet opgegeven. Tom Corbeth maakte vrij spoedig zijn tweede doelpunt, doch met nog een minuut of vijf te spelen stond H.F.C. ondanks hardnekkige aanvallen met 2-3 achter. Door diverse ongelukjes namen die vijf minuten speeltijd echter bijna een kwartier in beslag. Grote vreugde om de gelijkmaker van de productieve Moolenaar, maar dolle uitgelatenheid, toen de puik spelende Hans Winter ons zelfs een 4—3 zege schonk Een schijnbaar verloren partij werd door niet aflatend enthousiasme toch nog in winst omgezet. Een uitste kende prestatie, die werd gevolgd door een ruime zege van 0-6 in de uitwedstrijd tegen Schoten. Alle doel punten vielen in de tweede helft, waarvan Corbeth er liefst vijf voor zijn rekening nam. Ook Wim Groot weerde zich op dat zware, vette veld op zeer goede wijze. Uit de bruine brei van het O.S.V.-terrein werd in Oostzaan een punt (2—2) weggesleept. Op dit bijkans onbespeelbare veld was Groot wederom onze beste man, doch ook Heyting mag met ere worden genoemd. De verre reis naar Den Helder leverde opnieuw een punt op. Vrij kort na rust stond de good old, mede dank zij enkele ongelukkige momenten, met 3—0 achter. Een geweldige opleving, ongeveer zoals tegen H.V.C.volgde. Twee goals van De Nijs en twee minuten voor tijd een derde van Hans Winter brachten ons nog net op 3-3, een toch altijd redelijk resultaat in het hoge Noorden. De thuiswedstrijd tegen West-Frisia bracht ons door een derde achtereenvolgende draw weer wat verder achterop. Weer was het Hans Winter, die kort voor tijd doelpuntte en daarmede de drei gende nederlaag verhinderde: 2-2. Er moest weer eens een overwinning volgen en die kwam dan ook een paar dagen later op de tweede Kerstdag tegen A.F.C. aan de propvolle Spanjaardslaan. Een match, die ons nog lang zal heugen! De onzen startten met een prima spelletje en de gasten hadden in de eerste phase van de strijd dan ook weinig in te brengen. Hein Winter opende de score met een fraai, ver schot, waarna Moole naar ons met twee doelpunten (een kwartier voor en na rust) aan een schijnbaar veilige voorsprong hielp. De sympathiek spelende Disselkoen bracht met twee uitstekende doelpunten de spanning er echter spoedig weer volop in. Hans Winter (we zouden haast zeggen: natuurlijk) hielp onze ploeg uiteindelijk nog aan een 4—2 zege. In de moeilijke laatste phase leverden vooral de Nijs, Kammeijer en Jan van der Maesen uiterst nuttig defensief werk. We schrijven 1 Januari 19J3 en dus de traditionele strijd tegen de Old Internationals, die dit keer aantraden met Halle Caldenhove Schijvenaar Bas Paauwe Pellikaan Stijger Drager Vente Roozen Smit Mijnders

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 154