Op een goeddeels sneeuwvrij gemaakt, uitverkocht terrein werd het niet alleen een gezellige, doch bovendien zeer leer zame wedstrijd, die op een goed peil stond. De toeschouwers konden weer genieten van bovenal sportief voetbal met vele staaltjes van uitstekende techniek, tactisch inzicht en een soms verbluffend goed aan voelen van de in de volgende seconden te ontstane spel-situaties. Voor de statistiek diene nog, dat de wedstrijd met 4-4 ein digde en dat Leo Molijn met een ernstige knieblessure uitviel en enige dagen later zijn meniscus in een flesje (op trotse wijze) kon tonen! Na afloop was het ook weer ouderwets gezellig. Het competitie-loze tijdperk werd nog 'benut' met een 5-1 nederlaag tegen E.D.O. uit en een 4-j dito tegen V.V.A. De tien tegengoals in twee achtereenvol gende wedstrijden gaven te denken voor de op 24 Januari te spelen returnmatch in Weesp. H.F.C. stond toen als nummer twee genoteerd (de laatste zes wedstrij den leverden drie overwinningen en even zo vele gelijke spelen op) met vier punten achterstand op het nog steeds ongeslagen Volendam. Met de invallers Martien Houtkooper en Dick Bijleveld in de gele deren werd niet onverdienstelijk gestart. Toch nam Rapiditas de leiding, alvorens Hein Winter (vooral in de tweede helft x Januari Ondanks de sneeuw houdt Oud-International Kick Smit g°ed op dreef) voor ons kon doelpunten, goed het oog op de bal en hij toont zich nog een speler van hoger trap dan Daarna hadden we met ZO bar veel meer Leo Molijn. in te brengen en een verdiende 3-1 nederlaag beroofde ons van de laatste (theoretische) illusies. Een paar weken later werd buiten de competitie tegen de oude tegenstander u.t de eerste klasse V.U.C. in Den Haag een 3-3 gelijk spel bereikt. Leo Molijn speelde voor het eerst na zijn operatie mee en het ging weer best met hem. Het was een aardige gedachte van de competitieleider om toch nog in Februari onze tweede match van het jaar vast te stellen. Veel pleizier beleefden wij daar overigens niet van. Bob Kammeijer was geblesseerd en ook jan Molenaar kon de wedstrijd niet beëindigen. Enige tijd later zou hij eveneens aan zijn knie geope reerd moeten worden. Ons op verschillende plaatsen gewijzigde elftal bracht er met erg veel van terec tegen Zeeburgia en voor de tweede maal moesten wij de punten aan de Kruislaanbewoners laten ,-2). De volgende wedstrijd in Volendam ging het gelukkig weer eens ouderwets goed al kwam nu ook Heyting op de ziekenlijst te staan. Nico van der Lee verving hem niet onverdienstelijk. Voorts vertoonden Van der Maesen, Timmerman alsmede ook Walter Dekker in de verdediging een zeer behoorlijke vorm. De Nijs en Corbeth vormden een doorlopend gevaar voor de aanstaande kampioenen en ook Hans Winter speelde veel beter dan in de laatste wedstrijden. De competities worden veel te lang gerekt en het is dus niet onbegrij pelijk, dat de spelers niet gedurende een over ongeveer 3£ tot 40 voetbal-Zondagen uitgesmeerde, gewone competitie in topvorm kunnen blijven. Tegen Volendam waren enkelen gelukkig hun logische inzinking te boven. Bij een 4-3 stand kreeg de strijd een extra spannend karakter, doch Volendam was juist iets te goed voor ons om voor de eerste maal in deze competitie verslagen te worden. Eindstand 5 3. Schote moest ook aan de Spanjaardslaan een dikke nederlaag incasseren. Thans werd het 6-1. Zonder Schote

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 155