Nemen we nu de competitieresultaten seizoen voor seizoen in vogelvlucht onder de loupe, dan volgen hier enige der belangrijkste gebeurtenissen tussen 1939 en 1954 SEIZOEN 193 9—1 940 Jun. B werd kampioen van afd. D met 22 punten uit 14 wedstrijden. De voornaamste medewerkers waren: Herman Heyting, Cees Rüsch, Piet Kamstra, Henri Nietzman, Jan Thiel (aanv.), Hans de Heer Kloots Piet Roos, René Yntema, Ab Dekker en Obe Yntema; verder nog o.a. Ludwig Moser, Gerrit Lammers en Bram Hamburger. Hoe velen (of beter: hoe weinigen) zijn er van dit stelletje nog over, om in een der seniores-elftailen thans de blauw-witte kleuren te dragen? Toen Piet van Zeeland, Dick Bijleveld en Leo Molijn alleen nog maar aan het eerste elftal dachten als een toekomstideaal. SEIZOEN 1940—1941 Het redelijk goede spel van Jun. A en het door de B behaalde kampioenschap in het voorafgaande seizoen gaven ons de durf om met Jun. A, alsmede Adsp. A en B voor de hoogst mogelijke afdelingen in te schrijven. Voor Adsp. B betekende dat zelfs een promotie van 2 afdelingen tegelijk. De beide adspiranten-elftallen pasten zich goed aan hun nieuwe omgeving aan, hetgeen niet van onze drie Juniores teams gezegd kon worden. Jun. A wist slechts 4 van 18 wedstrijden te winnen en dat met spelers als aanvoerder Piet Roorda, Godfried van der Berg, Henri Nietzman, Joop Bakker, Cees de Nijs, Jack Francken, Ab Dekker e.a. in de gelederen. Jun. B behaalde in afd. D. slechts 3 overwinningen uit 14 matches en ook Jun C (in afd. F) bleef beneden pari. Een echt overgangsseizoen in een tijd van opbouw. SEIZOEN 1941-1942 De resultaten waren na de promoties in het vorige seizoen schitterend. Adsp. C werd geboren, beide in 1940 gepromoveerde andere adspiranten-teams werden 'zo maar' kampioen, hetgeen ook Jun. A bereikte, echter in de op één na hoogste afdeling. Door dit kampioenschap heeft de A zich sinds 1942 tot heden in de hoogst mogelijke afdeling gehandhaafd, waarin ze meestal tot de sterksten behoorden en zelfs 4 keer de ere-palm wegdroegen. Tevens werd in het Jeugdtournooi 'De Acht' de beker veroverd. Gezien het aantal elftallen was dit kwali tatief ver-uit het beste seizoen, dat de H.F.C. tot heden met haar jeugd heeft gehad. i5&

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 162