Hier zijn de kampioenen: Jun. A: 'Poem' van Waveren, Rudi Wildschut, Piet Kamstra, Wim Heybroek, Wim Steysel, Hans Alofs, Piet van Zeeland, Ric Mac Neill, Menno Fruitema, Joop Bakker (aanv.) en Jaap Eckhardt; verder o.a. Ab Dekker, Jan Brand en Arthur Noorderhaven. Het elftal won 10 van de 12 gespeelde wedstrijden en behaalde 21 punten. Adsp. A (18 punten uit 10 matches): Dick Groot, Frits de Voogt, Hein Winter, Tjally Ament, Paul Begemann, Ot Staleman, Hans ten Have, Jankees Looyen, Wim Groot, Leo Molijn (aanv.) en Flip Bos, Hans Alofs (in de loop van het seizoen naar Jun. A) en Kiek Giltay Veth waren zo ongeveer de enige invallers van dit constante team, waarschijnlijk het sterkste Adsp. A., dat H.F.C. ooit gehad heeft. Op de kampioens foto zien we Hans Winter als niet lid-zijnde grensrechter (er was weer eens straf uitgedeeld ten huize van de toen stellig niet altijd even gemakkelijke tweeling!). Adsp. B veroverde de hoogste titel met 2 2 pt. uit 14. De spelers waren: Rolf Eikeboom, Evert van Bockom Maas, Dick van Meir, Arnold Faubel, Nantco Hazelhoff (capt.), Frits Kuipers, Henk Uyt den Bogaard, Jan van Eek, Kiek Giltay Veth, Piet Lokman en Jaap Prosée; verder o.a. Sjoerd Dopheide en Piet van Goor. Van dit elftal viel Piet Lokman ten slachtoffer aan de waanzin van deze wereld. Piet werd gedurende de December-razzia's in 1944 tijdens een ontvluchtingspoging bij het Zuider Buitenspaarne getroffen. Een eerlijk, sportief en trouw H.F.C.-lid werd op zeer jeugdige leeftijd weggerukt Arnold Faubel stierf later in Deli. Wij zullen hen niet vergeten! SEIZOEN 1942-1943 Jun. A handhaafde zich o.l.v. Dick Bijleveld met moeite in de topklas. Jun. D werd herboren en bij het af breken der dat jaar ongewoon grote competities voor Adsp. B en C stond de B aan de kop (22 uit 13) en had ook de C nog prima kampioenskansen. In de (drie) adspiranten teams zetten o.a. Tom Corbeth, Fred Groot, Cees Timmerman, Harry van Meekeren, Manus Janssen, Piet ter Haar, Bob Luif en Otto Richelman hun eerste schreden op het 'echte' competitie-pad. SEIZOEN 1943-1944 Ook Jun. E beleeft zijn wedergeboorte. Alle 5 juniores, zomede de 3 adspiranten-ploegen, spelen nu in de hoogste afdelingen, waarin zij kunnen worden ingedeeld. De resultaten van onze hoogste drie juniores- ploegen mogen gezien worden. Jun. A o.l.v. Paul Begemann 29 uit 14; B: 2j uit ij en C: 18 uit 16 gaven ondubbelzinnig blijk zich in de hogere regionen uitstekend te hebben aangepast. SEIZOEN 1 944— 1 94 Geen voetbal tengevolge van de oorlogsomstandigheden. H.F.C.'s 6^ste verjaardag verloopt practisch geruisloos. Het clubleven beperkt zich voor onze jeugd tot enkele stenciltjes en met doorslagen op de machine getikte letterraadsels met illustraties. Mei 1945": eindelijk is de oorlog afgelopen. We gaan zomersporten en beginnen met frisse moed in het volgende seizoen weer te voetballen. SEIZOEN 194J-1946 De competities werden i.v.m. de grote vervoersmoeilijkheden sterk regionaal ingedeeld. De H.F.C. kon gelukkig met een onverminderd aantal jeugdelftallen inschrijven. Jun. A en B werden beide kampioen. Jun. A: Peter Giltay Veth, Rikus van der Lee, Jan Eshuis, Fred Groot, Frits de Voogt (aanv.), Cees Tim merman, Kiek Giltay Veth, Jan van Eek, Tonny Looyen, Jan Corbeth en Ekky Peereboom. De meeste van deze spelers konden een of twee seizoenen later meteen in het derde of vierde worden opgenomen. Jun. B: Rob Zwang, Wim Eshuis, Cees Wiedema, Piet van Goor, Harry van Meekeren, Pietjan Heeres, Leo Everard, Bob Luif, Frans Bijvoet, Tom Corbeth en Bert Rahusen (aanv.), bovendien nog: Paul Ankringa, Henk Bos, Peter van der Ree, Henk van Asperen, Sven Göransson, Jaap Prosée en Otto Richelman (aanv. Adsp. A). Beide kampioensploegen zagen kans om op één na al hun matches te winnen. 1J9

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 163