De clubs doen in het algemeen steeds alle moeite om op het tournooi zo goed mogelijk voor de dag te komen In H.F.C. wordt ook telken jare een vrij langdurige, geselecteerde training gehouden en eerst na het spelen van een of meer proefwedstrijden worden de vijftien spelers en reserves gekozen. Na de thans zestien gehouden tournooien (in 1944-194? werd niet gevoetbald) heeft de H.F.C. zich tot de sterkste helft mogen rekenen. Driemaal werd de beker gewonnen en viermaal gingen onze jongens met de tweede prijs naar huis. Jeugdwedstrijden 60-jarig jubileum. De namen der cup-winnaars zijn 1942 (terrein V.O.C. te Schiebroek): Dick Groot, Rudi Wildschut, Paul Begemann, Wim Heybroek, Joop Bakker (aanv.), Hans Alofs, Piet van Zeeland, Ric Mac Neill, Wim Groot, Jan Brand, Jaap Eckhardt en Bart Botman Dick Bijleveld, Rolf Eikenboom, Arthur Noorderhaven en Eddy Koning. De uitslagen luidden: tegen H.V.V. 0-0, Sparta 2-1, D.F.C. 1-0 en de finale tegen H.B.S. werd met 2-0 gewonnen. 1 q r(terrein Quick te 's-Gravenhage op het eerst in dat seizoen na de oorlogs-verwoestingen volledig herbouwde Hanenburg): Jan Voorwalt, Piet Domhoff, Walter Dekker (aanv.), Dick van der Zouwe, Nico Vreeken, Jan van Breemen, Wim Bergisch, Dick Drijver, Rudi Prins, Ard Schuitemaker en Huib ter Haar, alsmede Henny Wijkhuizen, Robert Ort, Peter Kamerling en Jan Domhoff. Door 0-0 tegen Sparta en H. VV en een 3-1 zege op D.F.C. werd de eerste plaats in de poule veroverd. In de finale tegen Quick brachten de strafschoppen na 9 jaar de beker weer in ons bezit. 1 9 r o (terrein FI.B.S., Houtrust den Haag): Hans Vaandering, Thijs Heering, Jan Groot, Gerard Moolenaar Henny Wijkhuizen (aanv.), Eric van Schouwenburg, Gerard Croese, Henk Reus, Wim v. d. Zwaan, Ro d'Huv en Peter Engelenberg. De reserves waren Jan Visser, Bert v. Vemde en Guus Pliester. Eerst Kampong 1-0 en V.O.C. 3-0. De 'big match' tegen de grote rivaal H.B.S. wonnen onze jongens liefst met 4-0, waarna H.V.V. in de finale met 1-0 werd overwonnen. In totaal speelde H.F.C. in het Jeugdtournooi 'De Acht' de finales medegerekend wedstrijden met het volgende resultaat: Gewonnen 27, gelijk 18, verloren 11, punten 72, gem. 1.31, doelcijlers 59 34. Voorwaar een duidelijke weergave van de sterkte van onze jeugdige vertegenwoordigers, te meer als we bedenken, dat hierin een periode van ongeveer tien jaar valt, waarin de eerste elftallen van bijna alle tegen standers in hogere regionen vertoefden dan die van de H.F.C. Tot slot van 'De Acht' hieronder nog het typische lijstje van hen, die minstens drie maal als speler ot reserve de H.F.C. hebben vertegenwoordigd (het niet spelen in 1945 dupeerde natuurlijk een aantal candi- 163

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 167