daten voor dit selecte groepje) Cees de Nijs, Dick Bijleveld, Joop Bakker, Jan Brand, Arthur Noorderhaven, Piet van Zeeland, Jaap Eckhardt, Paul Begemann, Hans Alofs, Piet ter Haar, Walter Dekker, Nico Vreeken, Rudi Prins (al speelde hij de ie keer voor H.B.S.) en Henny Wijkhuizen. Cees de Nijs, Piet van Zeeland en Henny Wijkhuizen zijn tot heden de recordhouders met ieder vier tournooien. Behalve het tournooi 'De Acht' hebben ook de sinds 1948 gehouden jaarlijkse wedstrijdenseries tegen de H.V.V.-jeugd om de door ex-internationaal arbiter Dr. van Moorsel uitgeloofde beker een vaste plaats ge kregen. Tevens werd vele malen met diverse elftallen tegen de jeugd van H.B.S. gespeeld. Sinds lang staat ook ieder seizoen het tournooi om de Van der Aart-beker op het programma, dat op de vele velden van het Heemsteeds Sportpark wordt verspeeld tussen de A-juniores van de clubs, die in de H.V.B. uitkomen. Een zeer genoegelijk uitstapje vormde de deelname met twee elftallen aan het Nationaal Jeugdtournooi, georganiseerd door het Groninger Be Quick. De Zaterdag voor Pinksteren 1946 kwam de 27 man sterke H.F.C.-ploeg na een stoffige en peperhete reis met runs op koele dranken en 'Mannen' (er werd toen in goe derenwagens gereden door de N.S. op dit traject) en het gedeeltelijk verblijf van enkelen op de kolenwagen in de Noordelijke hoofdstad aan. De H.F.C.-ers en andere gasten waren allemaal bij Be-Quick-leden inge kwartierd. Dinsdags na Pinksteren werd de terugreis pas aanvaard. Wij hadden de eer om als enige vereniging met 2 elftallen in de A-klasse te zijn ingedeeld. Door examenzorgen hadden we in totaal echter liefst 9 invallers. De resultaten waren dan ook matig. Ons eerste team won met 1-0 van Velocitas, speelde 1-2 tegen V.D. en verloor met 2-0 van K.S.C. en 1-0 van Quick uit Nijmegen. Ons tweede team kon tegen de A-elftallen van Vitesse, H.V.V.W.V.V. en Willem II geen enkel puntje bemachtigen, al werd tegen finalist Willem II goed partij gegeven. Een cabaretavond, door de diverse deelnemers zelf ten uitvoer gebracht, wekt nog vele grappige herinneringen. 'Eèèèn Catootje is naar de Botermarkt gegaan Verder de verhalen 'in de trein', de toespraken tot een dode muis, de achtervolging van de 'tiger' en acrobatische, piano- en accordeonprestaties, alsmede de moderne logeerpartij van 'Tankie' (Peter van der Ree) en 'Geur- ret' (Sven Göransson) worden aan de vergetelheid ontrukt. Trouwens, ook het tournooi 'De Acht' leent zich bijna steeds tot allerlei grappige herinneringen. Op Kampong, voordat hun nieuwe clubhuis met kleedaccommodatie gebouwd was, werkte een onzer, (thans een 'gezeten' dokter) zich in de hanebalken van het oude kleedhok en desorganiseerde het gehele verkleedschema door uit diverse hoeken en gaten de kleren van de andere elftallen geheel willekeurig een verdieping te ver bogen (op de balken) om zodoende voor zich en anderen een stelletje haken vrij te maken. Niet alle jeugd leiders der overige gasten konden deze gang van zaken appreciëren. Een ander later captain van H.F.C. 1 hield zich geruime tijd bezig met van een heuveltje af, rondkakelende kippen met steentjes te (trachten te) raken, ondanks het wakend oog van zijn Pa. Vooral de terugreizen vroeger per trein verliepen altijd zeer rumoerig. De moeite waard was ook de Aprilgrap, die werd uitgehaald in 1948. Er was n.l. bekend gemaakt in 'De H.F.C.-er', dat de wedstrijd België-Nederland in zijn geheel was gefilmd en voor leden van H.F.C. gratis vertoond zou worden in het Rembrandt Theater. Ruim 100 jongens zijn erin gevlogen en het was zelfs zo mooi, dat de jongens reeds in de bioscoop zaten, omdat de Directeur van het Theater ook niet wist wat er aan de hand was. Een van de Seniores zou er ook prompt ingevlogen zijn, als men hem niet bijtijds had gewaar schuwd. Hij had op kantoor al een vrije ochtend gevraagd om naar die film te gaan. Een andere Aprilmop ging er ook goed in, n.l. dat onze Voorzitter gratis zilveren H.F.C.-speldjes zou uitreiken. De leden verschenen wel, doch wie niet kwam was de Voorzitter! Vermeldenswaard is ook wel het feit, dat zowel Jan Moolenaar als Nico v. d. Lee voor het Nederlands Jeugdelftal werden uitgenodigd, waarbij echter Jan Moolenaar de strop had een verstuikte enkel te krijgen en dus niet mee kon doen. Als troostprijs mocht hij echter bij het feest van de K.N.V.B. onze club in H.F.C.- costuum vertegenwoordigen! Wat de tournooien betreft, zijn er verschillende waar we aan hebben deelgenomen of die door H.F.C.-ers zijn georganiseerd. We denken daarbij allereerst aan de Cross Country, het prachtige feest, dat ons Lid van Verdienste, de heer G. H. Kaars Sijpesteyn, de laatste jaren aan onze jeugd en ook aan de ouderen op zijn landgoed het Naaldenveld aanbiedt. Een feest, dat we zouden haast zeggen tot in lengte van jaren moest doorgaan. Verder denken we onmiddellijk aan het prachtige feest, dat Dr. Wamsteker op zo grootse wijze voor de jeugd heeft ingezet en het lijkt erop, dat ook dit tot de grootste festijnen in de H.F.C.-geschiedenis zal gaan behoren. De moeite waard van het vermelden is voorts, dat niet zoals verwacht werd, door adspiranten A (het is een tournooi uitsluitend voor de adspiranten, die aan de competitie deelnemen) werd gewonnen, doch dat de adspiranten D met captain Thijs Heering voor de eerste maal met de eer gingen strijken. 164

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 168