l6ï Zo organiseerden we ook een zomerkamp op Ameland, waaraan door vele jongens van ons werd deel genomen onder leiding van Leo Jonker. j Ook werden de H.F.C. Jun. A. uitgenodigd op het tournooi van Neptunus waaraan uitsluitend werd deel genomen door de sterkste junioreselftallen van Nederland. Aan de tournooien van A.F.C. werd deelgenomen en in i95o kwamen we met een ie en 4e prijs naar huis terug. In het tournooi van D.F.C. ter gelegenheid van het 6f-jarig bestaan wisten onze juniores de 3de prijs te eEen bijzondere periode in de H.F.C.-geschiedenis waren de jeugd-tournooien, georganiseerd door H.F.C, ter gelegenheid van het zeventig-jarig bestaan, waarbij onze Juniores A in het tournooi voor de Juniores de iste prijs wisten te bemachtigen. Het waren: Nico van der Lee, Walter Dekker, Bert Rijkes, Boy Ostmeier, Hans Wamsteker (capt.), Jaap Rijk, "anme lansen, Martien Houtkooper, Hans van Zeeland, jur. v. d. Lip, Nico Vreeken, Gerard Scholte, Walter Kneib en Dolf van Zeggeren. De 2e prijs werd behaald door Quick (H.Z.F.C. behaalde de 3de prijs, E.D.O. de 4de en D.F.C. de ^de prijs. Jeugddag ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan (1949). Bij de adspiranten, het tournooi dat op Zaterdag 10 Sept. i949 werd georganiseerd, wisten onze jongens geen prijs te behalen, doch kwam de iste prijs bij H.B.S., de 2de prijs behaalde E.D.O.terwijl R.C.H. met de 3de prijs naar huis ging. Ook de athletiek-dag, speciaal wat de jeugd betreft, was een groot succes en we denken nog steeds met vee! pleizier aan de diverse wedstrijden, waarbij de hindernisloop wel een van de mooiste onderdelen van het 8 In 1 9 r 1 werd een aanvang gemaakt met het spelen om de beker uitgeloofd door de Aloysius School in den Haag, een tournooi, dat op speciaal verzoek van Dr. Spoelder werd georganiseerd en waarbij tot onze grote verbazing het Aloysius College over zulke sterke elftallen bleek te beschikken, dat ze de iste maal glansrijk de beker wonnen Het Jubileum-tournooi van Vitesse was voor de 1 j jongens, die daaraan deelnamen een mooi feest, dank zij de verschillende Ouders en H.F.C.-leden, die het mogelijk maakten om de jongens per auto naar Arnhem te vervoeren, terwijl de heer Voorwalt een Him maakte van het geheel en de jongens door hun goede spel een uitstekende indruk achterlieten, alhoewel ze geen prijs wonnen. Ook aan tournooien van Kennemerland, R.C.H.Schoten, Blauw-Wit en andere verenigingen werd met succes deelgenomen en diverse tropheeën werden door onze jongens gewonnen. Een rubriek over de jeugd zou stellig niet volledig zijn, indien we niet even aandacht zouden vragen voor de diverse jeugddagen (met hindernis wedstrijden, touwtrekken, enz.) en clubavonden. Die clubavonden werden in de oorlog veelvuldiger gehouden, mede aangezien 'De H.F.C.-er met meer mocht verschijnen en dus alleen maar clandestien in gestencilde vorm enkele keren per seizoen uit kwam. Op die avonden deden de aanvoerders der juniores en adspiranten voorlezing van de verrichtingen van hun discipelen. Vooral Hans Koster en Frank Stuyt waren kunstenaars op dit gebied. Bij het vaststellen der clubavonden in oorlogstijd werd vanzelfsprekend eerst de agenda geraadpleegd i.v.m. de 'maanstand

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 169