verrast door het 'longpassing' van Concordia met als gevolg een i-o nederlaag. 'Er is niets nieuws onder de zon Op 16 December kwam het voor de derde maal tot een gelijk spel tegen V.V.A. Wedstrijden tussen vertegenwoordigende elftallen kwamen ook toen al voor: Op 27 Januari 1889 werd een wedstrijd gespeeld tussen Noord- en Zuid-Holland op de Maliebaan in Den Haag. De uitslag was 2-2 Van H.E.C. kwamen in het elftal van Noord-Holland uit: Wilkens, Arriëns, Bok, van Walcheren en Muiier. De returnmatch, op 31 Maart te Amsterdam, leverde Noord-Holland een 4-0 overwinning op. Het Amsterdamse V.V.A. leverde H.F.C. blijkbaar nog al moeilijkheden op; na drie gelijke spelen werd op 10 Maart op het terrein achter het Rijksmuseum een 1-0 nederlaag geleden. H.F.C. speelde 7 wedstrijden en bezette de tweede plaats met 7 punten. Concordia eindigde als no. 1 met 11 punten uit 7 wedstrijden. In het seizoen 1889/90 gaat men voor het eerst niet verkleed naar het veld. Op 1 o November 1889 name lijk 'maken we ons in café Neuf strijdvaardig'. Dit moet wel een aardig gezicht geweest zijn, vooral als wij daarbij denken hoe het Houtplein er nu uitziet. Nieuwe spelers doen in dit seizoen hun intrede in het eerste. Zo zag op 9 Maart het elftal tegen H.V.V. er als volgt uit: Angenent, Pies, Calkoen, Wilkens, Tuymelaar, Menten, Feith, Schut, Arriëns, Muiier en Meijer. Hoe gemoedelijk het in die tijd toeging blijkt wel uit de 'eindstand' gesp. gew- gel- verl. pnt. v. t. H.F.C. 9 4 3 2 11 19—14 R.A.P. 9423 10 7 s H.V.V. 8 2 j 1 9 16-7 Olympia 7241 8 6-6 Concordia 7223 6 4-7 met Exclesior en V.V.A. als nrs 6 en 7. Hoewel elke club 1 2 wedstrijden had moeten spelen, sprak men niettemin van een geanimeerd seizoen. Het seizoen 1890/91 begon niet best, maar na de strenge vorstperiode volgde een algeheel herstel. Zelfs werden op één Zondag twee uitwedstrijden te Rotterdam gespeeld. Het lukte Muiier namelijk niet van de ouders der spelers toestemming te krijgen om twee Zondagen achter elkaar naar Rotterdam te gaan. Dan maar met 13 spelers op één Zondag twee wedstrijden en hij daagde Concordia en Olympia op dezelfde dag uit. Beide wedstrijden werden nog gewonnen ook. De terugreis was zeer rustig, want 'in de trein viel het der tiental tegen elkaar in een hoopje'. In Februari stond H.F.C. nog onderaan, in de eindstand nummer 2 (van de vijf). Men had de Koekamp verlaten en speelde nu vóór de kazerne der Cavalerie in Schoten, wat qua ruimte een grote verbetering was. Dat het voetbal in 1891/92 nog niet zo in het brandpunt der belangstelling stond als tegenwoordig blijkt wel uit het feit, dat H.F.C. haar eerste wedstrijd in dit seizoen eerst speelde op 8 November tegen H.V.V. In dit seizoen kwam zij op twee achtereenvolgende Zondagen slechts met 10 man op het veld. Op 27 Maart speelt H.F.C. voor het eerst tegen haar stadgenote 'Haarlem' en wint met 3-0. Het Amsterdamse R.A.P. werd dit jaar met vlag en wimpel kampioen; H.F.C. moest met een zeer bescheiden plaats (acht punten uit negen wedstrijden) genoegen nemen. Het volgend seizoen, 1892/93 begint nog later, pas tegen Kerstmis kwam H.F.C. voor het eerst in het veld voor een 4-2 overwinning op het geduchte R.A.P. H.F.C. had dat jaar een sterk elftal; Tromp, Pies, Van Wijk, Pander, H. Menten, Burkens, Meijer, Van Dalen, Schorer, O. Menten, Schut. Ook protesten kwamen in die tijd reeds voor. Op 26 Februari won H.F.C. met 8-0 van H.V.V. onder protest tegen het vijfde doelpunt èn het bar slechte weer. De N.V.B. was in die dagen kennelijk nog niet zulk een machtig lichaam als tegen woordig, want ondanks hevig aandringen van H.F.C. werd de competitie met slechts vijf eerste-klassers niet gesp. gew. gek verl. pnt. v. t. H.F.C. 3 2 0 8 23-7 R.A.P. 4 3 I 0 7 18-7 H.V.V. 6 3 I 2 7 11 13 R.V. en V.V. 6 2 2 2 6 8-11 Victoria 7 0 O 7 0 ï-2 7 O

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 17