i Januari - Feestdag De tijd vliegt! Hieraan werd ik nog eens herinnerd, toen onze kroniekschrijver, Piet Peereboom, mij ver zocht alsnog een artikeltje te schrijven over de jaarlijkse wedstrijd der oud-internationals, omdat oh foei! een door hem aangeschreven oud-international verstek liet gaan. Hoe het ook zij, Peereboom's smeekbede deed mijn gedachten zo'n 30 jaar teruggaan, toen Nico Bouvy en ik, nadat wij met diverse andere H.F.C.-ers eendrachtig samenwerkend onze dierbare club weer eerste klas- ser hadden helpen maken, vonden, dat wij, oudere H.F.C.-ers, ééns in het jaar moesten samenkomen om ons weer eens onder te dompelen in die niet genoeg te waarderen H.F.C.-sfeer. Al pratende kwam Nico, zelf oud-international, toen met het voorstel om telkenjare op Nieuwjaarsdag ons eerste elftal een wedstrijd te doen spelen tegen een elftal van oud-internationals, waarna dan een gezellig samenzijn in Brinkmann zou moeten volgen. Ons voorstel vond algemene bijval en zo ontstond dan deze traditionele wedstrijd op 1 Januari, een wedstrijd, die zodanig populair werd, dat niet alleen talloos vele oudere H.F.C.-ers, maar ook duizenden kijklustigen die dag aan de Spanjaardslaan acte de presence geven. Wij mogen ons gelukkig prijzen, dat ook de oud-internationals en dat weet ik omdat ik zelf zo vaak deze wedstrijd organiseerde jaarlijks er naar hunkeren om hun knarsende karkassen tegen onze jonge spelers in de strijd te werpen en niet minder, dat de K.N.V.B., die om zeer begrijpelijke redenen wedstrijden van gecombineerde elftallen aan banden moet leggen, een open oog voor deze traditionele wedstrijd heeft gehouden. En zo genieten dan van Leo Halle tot Fruitema, van het oudste H.F.C. ere-lid tot het kleinste H.F.C. ju nior-lid, van de echtgenote van Bas Paauwe tot die van de jongste oud-international jaar in jaar uit van de capriolen dezer spelers, die het nieuwe jaar ingaan met de enige wens, om nog eens echt een wedstrijd te spelen, waar het slechts gaat om de vreugde van het spel. Ik wil niet verhelen dat velen onzer minstens zoveel vreugde beleven aan de sprankelende toespraken van een Cees Spoelder, van een Fruitema, van een Dick Mac Neill, om andere groten niet te vergeten. Mag ik dan besluiten met de hartgrondige wens, dat tot in lengte van jaren de K.N.V.B.- en H.F.C.- besturen, alsmede de oud-internationals hand in hand zullen gaan, opdat wij, oudjes, langs de lijnen de vreug de van deze wedstrijd met zulk een bijzondere traditie steeds weer mogen beleven, om daarna in Brink mann zeker met niet mindere vreugde van borrel, diner, speeches en sterke verhalen te genieten. Aan U, oud-internationals, die toch de grootste bijdrage tot 't welslagen van de 1 Januari-wedstrijd levert, onze hartgrondige dank voor Uw trouw aan en Uw vriendschap voor onze Good-Old. Henk Pellikaan, Leo Halle, Bas Paauwe en alle anderen, dat zij leven! Karel Lotsy Hen greep uit de lijst der Oud-Internationals. J ust Göbel, de ondoordringbare Jan Thomee, de trouwe Concordiaan Martien Houtkooper, de tacticus Peer Krom, beroemd R.C.H.-er Harry Denis, de ongeëvenaarde back Mannus Francken, de uitblinker Wout Buitenweg, de aalvlugge Bertus Caldenhove, meester op de vierk. meter Koos van Gelder, de corner-expert Leo Halle, de leeuw van Deventer Kick Smit, de switcher Ko Stijger, de stuwende zwoeger enz. enz. Op 1 Januari 195:4 waren er alleen maar staanplaatsen 177

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 181