Seizoen 1933 -1934. Het heeft niet zo mogen zijn! Wij allen hadden onze oprichter, de heer W. J. H. Muiier, zo van harte ge gund dat hij het vijf en zeventig jarig feest van 'zijn club' nog zou hebben mogen beleven. Echter op 12 April 19 C4 is Muiier van ons heengegaan in de buitengewoon krasse leeftijd van 89 jaar. Over zijn verdiensten voor de sport in het algemeen en voor de H.F.C. in het bijzonder heeft men in zeer diverse schrifturen kun nen lezen Ook in dit boek zijn elders woorden aan hem gewijd. De namen H.F.C. en Muiier zullen voor altijd onverbrekelijk met elkaar verbonden blijven! Slechts zij hier gememoreerd, dat Muiier zowel de viering van het zeventigjarig bestaan als de promotie naar de tweede klas, kort daarop, nog opgewekt temi c en van zijn clubgenoten heeft mogen meemaken. Het laatste der vijf en zeventig seizoenen verschilde in het eindresultaat nauwelijks van het voorafgaande. Wederom werd in de kopgroep geëindigd met even een heel slappe hoop op het kampioenschap. Was in voorgaande jaren het grote aantal tegendoelpunten de grootste zorg, in de loop van het seizoen 195-3 - 1954 voldeed onze defensie in het algemeen veel beter aan de verwachtingen, doch bleef de voorhoede helaas te dikwijls op beslissende momenten beneden de maat om de allerhoogste plaats op de ranglijst te rechtvaar digen. jan Moolenaar onderging weder een knie-operatie en moest vele wedstrijden verstek laten gaan. Hein Winter werd later in de halflinie opgesteld, tengevolge waarvan met de door Hein in voorgaande jaren 'vast' bezette linksbuitenplaats nogal werd geëxperimenteerd, zonder daarvoor echter het gehele seizoen een bevredigende oplossing te vinden. Hans Winter en ook aanvoerder Cees de Nijs en Koek Jochemus bereikten lang niet altijd hun topvorm van daarvoor. Laten wij hopen, dat slechts van een tijdelijke in zinking sprake is! Het voorhoedespel was zeker niet altijd onvoldoende, doch miste toch al te dikwijls op de critieke momenten het briljante om tot extra goede prestaties te komen. De intrede van Hans Corbeth op de linksachterplaats en het spelen van Hein Winter in de halflinie waren de wijzigingen, vergeleken bij het vorige seizoen in de achterhoede. Nico van der Lee en Walter Dekker bleken nog wat vooruitgegaan te zijn en Leo Molijn en Dick Bijleveld waren de regelmatige bezetters van de overige plaatsen. Onze 'Standard'-opstelling luidde als volgt: Nico van der Lee Walter Dekker Hans Corbeth Dick Bijleveld Leo Molijn Hein Winter Hans Winter Cees de Nijs Jan Moolenaar Koek Jochemus Alex Oud Robert Ort, Cees Timmerman en Wim Groot (na een mooie staat van dienst, na de eerste wedstrijden in dit seizoen plotseling 'en décadence') speelden verder ieder nog diverse wedstrijden mede. Ons eerste elftal was in de afdeling 2e klas A van district West I, ingedeeld met D.W.V.Holland, H.R.C., Hollandia, Rapiditas, V.V.A., West-Frisia, Zeeburgia, Z.F.C. en Z.V.V. Na een vroegtijdige en intensieve training begon H.F.C. op 23 Augustus 1953 inde eerste ronde van e Frans Halstournooi met 2 -o van gastheer E.D.O. te verliezen. In de verliezersronde werd vriend en vijand verrast met een 4 -1 zege op Feyenoord, waarbij Koek Jochemus de hattrick verrichtte. In het daarop vo - gende, uitstekend geslaagde tournooi ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van de Grote Haagse werden wij wederom in de eerste ronde door de organiserende vereniging gewipt, zij het dat H.V. V. na de 1 - 1 daar penalties voor nodig had. Ook op deze verliezersfinale kunnen wij met plezier terugzien: Ajax werd met 2 - 2 weerstaan en na strafschoppen zelfs door H.F.C. geklopt. De namen Feyenoord en Ajax hebben ons dus wel geïnspireerd! Na een vrij matig 2-2 gelijk spel thuis tegen U.V.S. werd de competitie, tegen de ver wachtingen in, heel slapjes ingezet. V.V.A. klopte ons in Amsterdam met 4-3, nadat wij zelfs op 4-1 hadden gestaan.^De hoop op een goed resultaat tegen het gerenommeerde Z.F.C. aan de Spanjaardslaan was dan ook niet groot De sterke Zaanse begon het eerste kwartier sterk aanvallend, doch het verrassende element bleef in hun spel achterwege. H.F.C. nam echter het tempo over en ons gehele elftal kwam er goed m, met Hans Winter als uitblinker. Rust brak aan met een 2 - o voorsprong door doelpunten van Jochemus. Zouden wij het hoge tempo in deze haast zomerse temperatuur volhouden? Het antwoord op die vraag kwam duide lijk. Na een kwartier bracht Moolenaar met twee kort achter elkaar gescoorde doelpunten ons op 4-0. Met 5-0 wonnen wij deze best gespeelde wedstrijd van het seizoen. Tegen het toen nog puntloze Rapiditas in Weesp werd echter de tweede nederlaag geleden. In een meer spannende dan fraaie partij ver oren wij 178

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 182