en de zijnen hielden de deur tegen Rapiditas thuis geheel gesloten, dus was de ene goal van kanthalf Hein Winter nog voldoende voor een i - o overwinning. Jan Domhoff deed het als invaller-linksbuiten voor de eerste keer nog niet zo gek, doch overigens viel er weinig te genieten. Na 7 weken rust werd in een friendly game tegen R.C.H. aan de Spanjaardslaan met 1-3 verloren, in de thuiswedstrijd tegen H.R.C. beperkte onze voorhoede zich weer tot één goal (Jochemus), hetgeen voor lopig de topprestatie van deze plotseling zo onbegrijpelijk in kwaliteit gedaalde linie zou blijken te zijn Tegen H.R.C. hielden Hans Corbeth c.s. geheel stand 1 - o, doch in de eveneens matige match tegen D.W. V. in Nieuwendam moest een keertje gecapituleerd worden: 1-1 dus. Henny Wijkhuizen en Martien Hout- kooper (Jr.) fungeerden als invallers en waren lang niet de zwaksten. Hoewel de D.W.V.-doelman een zeer goede partij speelde, heeft onze vuurlijn toch vele kansen gehad om de 'één-ban' te breken. Aan de Spanjaards laan werd vervolgens tegen Zeeburgia wederom een punt verspeeld. 2-2: Onze defensie bevestigde zijn laan werd vervolgens tegen Zeeburgia wederom een punt verspeeld. 2-2: Onze defensie bevestigde zijn goede vorm en met Hein Winter als uitblinker kwamen achterhoede- en middenspelers alle wederom tot een ruime voldoende. Een goede basis voor het komende seizoen. Laten wij slechts hopen, dat onze aanval het verrassende element van 19^3 weer spoedig zal hebben hervonden. Niet alleen H.F.C., ook West-Frisia verspeelde steeds weer punten. Nog steeds hadden wij dus ondanks alles een theoretisch kansje, dat echter tegen het onderaan bungelende Z.V.V. om zeep werd geholpen. Met 2-1 gingen wij in Zaandam ten onder. Nog éénmaal bereikte onze ploeg in de slotphase waarlijk goed peil en wel in de laatste tbuiswedstriji tegenÖde West-Frisianen op Tweede Paasdag voor een talrijk publiek. Een iets sterker H.F.C. had bij de doelwisseling een 2-1 voorsprong veroverd. Een ongelukje in onze verdediging kostte de zege Het werd 2-2 na een uiterst sportieve match, die beter spel te zien gaf dan menige eerste klas wedstrijd. Door dit gelijke spel moesten de gasten nog een weekje de feestneuzen opbergen. H.F.C. had 3 van de 4 punten op de kampioenen veroverd. Vermeld zij nog, dat West-Frisia het in de promotiewedstrijd echter met tot eerste klasser heeft kunnen brengen. - .1 1.1 De laatste twee uitwedstrijden werden nederlagen, n.l. Hollandia i-oen Holland 3-1. Er traden enke e invallers op. Er is verder niets over te vertellen, wat de moeite waard is. Achter West-Frisia en Z.F.C. voerde H.F.C. met kleine voorsprong een grote middenmoot aan, zoals u uit onderstaande ranglijst kunt zien. Een behoorlijk succes dus tevens voor onze kundige trainer Antoon Bruins Slot, die snel bij H.F.C. is ingeburgerd en door spelers en bestuur zeer gewaardeerd wordt. W,j hopen, dat hij nog'tal van seizoenen in dezelfde prettige verhouding onze spelers zijn lessen zal blijven geven. Eindstand van het eerste. West-Frisia 20 11 f 2b 20 9 6 J 24 48—2« i-2° H F C20 9 4 7 22 42 34 1.10 Rapiditas20 9 4 7 22 36 37 V.V.A2° 8 7 22 3S 36 '-°ï DWV 20 7 7 6 2 1 T2 31 1-05 H R c 20 8 4 8 20 36—37 >-°° Hollandia20 8 3 9 '9 2932 °'o^ Zeeburgia20 4 8 8 16 22—32 Holland20 6 3 27 44 °-7f z V.V2° 4 6 10 14 213V °'7° Ons tweede elftal had een prima seizoen. Na een goede start en een inzinking halverwege de competitie bezorgde een daverende eindsprint (1 punten uit de laatste 6 wedstrijden) via een beslissingswedstnjd na verlenging tegen H.B.C. (wat hebben wij hem die beide keren zitten knijpen in het Heemsteedse Sportpark) H F C^ 2 het kampioenschap van een der afdelingen res. 3e kl. K.N.V.B. De promotiewedstrijden tegen DOS 4 en Vriendenschaar 2 om één plaats in de Res. 2e kl. hadden een grillig verloop. Tenslotte viel eerst in de maand juni de beslissing: op Tweede Pinksterdag werd de 'thuis' wedstrijd tegen D.O.S_4 op het Haarlem-terrein met y-o gewonnen, waarmede de promotie naar de reserve tweede k asse K.N.V.B. na een jarenlange worsteling een feit werd. Uit 4 wedstrijden haalde H.F.C. 2 vijl punten, Vriendenschaar 2 vier en D.O.S. 4 drie punten. Een woord van extra hulde voor onze reserves voor hun prima volhouden! In de structuur van de opleiding van goede reserves voor ons keurteam werd een lacune opgevuld. Aanvoer der Frans Bijvoet had o.m. de beschikking gehad over Piet ter Haar, Henk Hackemtz, Pim Dekker, Henny 6O

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 184