Wijkhuizen, Jan van der Maesen, Bob Luif, Dick van der Heyden, Fred Jansen, Martien Houtkooperen Jan Domhoff, die tot de vrij vaste medewerkers kunnen worden gerekend. Een tragische bijzonderheid was, dat Cees Timmerman in de eerste promotiewedstrijd een been brak. Het gepromoveerde tweede Van links naar rechts: (Staand) H. Wijkhuizen, J. v. d. Maesen, B. Luif, H. van Meekeren, (res.), W. Dekker, H. A. Hackenitz, T. Slot (trainer), B. Jetses (res.), H. J. v. Beem (leider), (Knielend): D. v. d. Zouwe, H. Post, F. Jansen (res.), P. ter Haar, D. v. d. Heyden, F. Bijvoet (aanvoerder), J. Domhoff. Het derde zakte na een goed begin de in ie ki. B van de H.V.B. steeds verder af en eindigde zelfs op de voorlaatste plaats, zonder dat er echter ook maar een moment gevaar voor degradatie is geweest. H.F.C. 4 en j bleken goede middenmoters in de 2e kl. H.V.B.hetgeen van het vijfde meeviel, doch van het vierde na de goede start een beetje teleurstellend was. H.F.C. 6 tm 8, alsmede H.F.C. 10 en 11 handhaafden zich, zonder verder tot bijzondere prestaties te komen. Het negende tenslotte (vorige seizoen als H.F.C. 8 ge promoveerd) met o.a. de semi-veteranen Hempie Jr (aanv.), Arthur Kolderie, Wint de Haan, John van Meekeren, Hans Thon, Gerard de Groot en Piet Roorda als de langst-lid-zijnden, wist voor een kampioen schap (14 gesp., 11 gew., 3 gel.) en (angstige!) promotie (3 punten uit 4 wedstrijden) zorg te dragen. De laatste Mei-Zondag kwam hier nog aan te pas. Voor de resultaten van onze jeugd in de laatste 14 jaar verwijzen wij hier volledigheidshalve nog naar het afzonderlijke artikel elders in dit boek. In dit seizoen nam ons ijverige bestuur het gelukkige initiatief om mede namens een aantal andere oude clubs bij de K.N.V.B. te pleiten voor een h.i. dringend noodzakelijke beperking van het voetbalseizoen. Een langere voetbalpauze zal niet alleen de zomersporten ten goede komen, doch volgens de adressanten tevens het spelpeil der voetballers. In dat adres werd een aantal maatregelen aangegeven om het tempo van het competitieverloop te bespoedigen. Wij hopen, dat er niet tot dovemans oren is gesproken en zijn be nieuwd naar de praktijk in de toekomst. Het bestuur en diverse jubileumcommissies hebben in het afgelopen seizoen enorm veel werk verzet. Voorts vermelden wij de vertegenwoordiging van de H.F.C. in de K.N.V.B. en andere organisaties sinds het 60-jarig bestaan. Boven allen uit steekt onze ere-voorzitter Lotsy. Vervolgens noemen wij het werkzame aandeel van Dr Spoelder, die in 195^4 zijn zilveren jubileum in de Commissie van Beroep in de K.N.V.B. beleefde, de gebroeders Dick en Max Slingenberg, Frits Kotte en Piet van Houten als H.F.C.-ers in groter sportverband. Aan de Spanjaardslaan zagen wij met Nederlands verlof o.m. Ko Heybroek, Ronny Ender en Jan Corbeth, terwijl Piet van Zeeland bij het verschijnen van dit boek ook al in ons midden zal zijn. Chris van Houten, Claas Poederbach, Tom Schras, Piet van Goor, Jack Klein de Groot e.a. keerden na vele jaren buitenlands verblijf naar Nederland terug. Enkele van hen zagen wij zelfs als deelnemers aan onze sixes, die wederom prima georganiseeerd waren en 181

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 185