zeer geanimeerd verliepen. Jammer, dat de deelname dit jaar echter wat minder was. Mogelijk heeft het enige malen niet houden der sixes in de laatste jaren er de 'loop' wat uitgehaald. Wij hopen, dat de mooie Sixes-traditie in lengte van jaren gehandhaafd moge blijven! De andere traditionele clubgebeurtenissen vorm den ook dit seizoen wederom een prettig gerecht op het H.F.C.-menu, zoals b.v. de biljartcompetitie, bridge-drives, thé-dansants (na afloop van thuiswedstrijden van het eerste) en diverse clubavonden voor de jeugd. Ook de organisatoren in deze verslagperiodes van de diverse clubevenementen zij hier speciaal hulde gebracht voor hun arbeid. De actie voor het Trainersfonds werd voortgezet. Het aantal donateurs(-trices) werd verder uitgebreid. Beide bronnen zijn dringend noodzakelijke ruggesteunen voor onze financiën. Laat toch vooral iedere H.F.C.- er naar vermogen zijn medewerking hiertoe (blijven) verlenen! In het Nederlandse voetbalwereldje begon het professionalisme (ook wel premiëring-systeem genaamd) zijn kop op te steken. Voorbereidingen tot oprichting van een Prof.-bond en diverse dito clubs werden ge troffen. De resultaten van dit alles kunnen wij thans in het geheel nog niet overzien. De H.F.C.-zelf kunnen deze ontwikkelingen uiteraard niet raken Toch sta je wel even stil bij de periode van oprichting van de oudste voetbalclub en later van de Voetbalbond in Nederland en het primaire doel, dat daarbij toen heeft voor gezeten. Onze Ere-voorzitter gordde zich ten strijde op zijn kruistocht voor het amateurisme en dat doet ons als H.F.C.-ers toch wel erg goed aan, howel de 'zakelijke' ontwikkelingen, die in de voetballerij helaas zijn binnengeslopen, misschien ook op dit punt niet meer zijn te stuiten. De toekomst zal het ons leren. Het laatste seizoen in het vorige jubileumboek was H.F.C., vrij kort te voren uit de eerste klasse ver- verdreven, ternauwernood aan het degradatiegevaar naar de derde klasse ontsnapt. Die degradatie bleek enkele jaren later helaas toch onafwendbaar. Zou onze club zachtkens verder in het moeras verzinken? Neen, de H.F.C.-geest heeft ons er, zoals zo dikwijls te voren, bovenop gehouden! Wel waren wij zelfs nog bijna naar de vierde klas geduikeld, doch daarna kwam de lijn opwaarts. Na een verblijf van ongeveer tien jaar in de derde klas wisten wij ons omhoog te werken. Het debuut in de tweede klas was aarzelend. Thans heeft de H.F.C. zich opgewerkt tot een sterke tweede klasser met positieve perspectieven om het verloren terrein na het 75^-jarig jubileum geheel terug te winnen. Of het lukken zal? We weten het niet, doch wij hopen het beste, als wij maar de overtuiging hebben, dat iedere H.F.C.-er zijn uiterste krachten naar ver mogen zal (blijven) geven voor de goede H.F.C.-zaak. Eén ding staat echter als een paal boven water: als wij de H.F.C.-geest als het kostbaarste kleinood bewaren, zal onze H.F.C. steeds H.F.C. blijven. En dit is het allermooiste, wat voor ons wenselijk is. In welke klasse H.F.C. I dan ook moge spelen. Bij het ter perse gaan van dit boek staat de algemene vergadering van de K.N.V.B. spoedig voor een zeer ingrijpende beslissing, doordat het bestuur van de Bond aan de verenigingen zal voorstellen, het geven van financiële vergoeding in enigerlei vorm aan de spelers toe te staan. Verklaard kan worden dat, hoe deze beslissing ook zal uitvallen, de H.F.C. stellig het zuivere amateurisme zal hoog houden. 182

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 186